OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.09.2020 - 13.09.2020

1. 23 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie”. Ten głos mówi nam o wzajemnej odpowiedzialności za siebie, nie tylko w życiu doczesnym, ale przede wszystkim o zbawienie drugiego. Dzisiejszy świat jest podzielony. Więzi ludzkie są, w tym i więzy wiary coraz słabsze. A Bogu spodobało się nas zbawić we wspólnocie. Niech każda Msza św. będzie dla nas prośbą o wybaczenie naszych zaniedbań, egoizmu i braku troski o drugiego.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu o godz. 16:00, a po niej Msza św. na którą zapraszam dzieci z kl. 1 wraz z rodzicami. Dzieci niech przyjdą z tornistrami aby je poświęcić.

3. Jak wszystkim wiadomo, na skutek ostatnich burz, od uderzenia pioruna spłonął częściowo dom rodziny mieszkańców naszej parafii i wsi. W braterskiej solidarności chcemy wspomóc wraz z P. Sołtys, Radą Sołecką i Radnymi poszkodowanych. I w przyszłą sobotę i niedziele będą oni zbierać do puszek ofiary na ten szlachetny dar serca po Mszach św. Natomiast składka gospodarcza do kopert będzie w następną niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarne serce.

4. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie , ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

5. Ksiądz Metropolita zaprasza w przyszłą niedziele rodziny z naszej archidiecezji na coroczną Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Podkomorskiej, za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę mieszkańców ul. Leśna, Nowopole, Graniczna i Krótka. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci; IDZIEMY; oraz bezpłatne czasopismo DOBRE NOWINY;

8. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół. Łask wszelkich solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.