OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.08.2020 - 06.09.2020

1. 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela to dobry dzień, by w świetle słowa Bożego przyjrzeć się swoim głębokim, a nie tylko doraźnym pragnieniom. Albowiem, w tym świetle łatwiej nam będzie zacząć myśleć po Bożemu i rozpoznamy – w myśl św. Pawła – „jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe”.

2. Od przyszłej niedzieli powracamy do porządku Mszy św. z przed wakacji; 8:30 ,10:00 11:00 i 16:30. Na razie do odwołania nie ma Mszy w DPS i te intencje są odprawiane w naszym kościele w tygodniu, a w niedziele o godz. 10:00.

3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie we wtorek o godz. 8:00, na która zapraszam uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli. Dzieci z kl. 1 zapraszam wraz z rodzicami również w przyszłą niedziele na Msze św. o godz. 16:30. Zabierzcie ze sobą tornistry, które zostaną tradycyjnie poświęcone.

4. Spowiedź z okazji I Piątku w środę i piątek o 16:30. W sobotę na godz. 8:00 zapraszam czcicieli N M P na Mszę św. ze zmianką tajemnic różańcowych. Po Mszy św. od godz. 9:00 udamy się do chorych, których prosimy potwierdzić do piątku w zakrystii Panu kościelnemu albo telefonicznie księdzu.

5. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie, ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

6. Biskupi zapraszają rolników na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników - dziękczynienie za plony ziemi na Jasną Górę w dniach 5 – 6 września 2020 r. Szczegóły w gablocie.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejskiej nr 24 do końca i ul. Głogowej za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę mieszkańców ul. Podkomorska. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci; IDZIEMY;

9. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół. Łask wszelkich solenizantom i jubilatom. Dobrego rozpoczęcia roku szkolnego uczniom, nauczycielom i rodzicom. Szczęść Boże.

 


Szczęść Boże,

 

W zeszłą niedzielę zebrałam w Księdza parafii po mszach św. 2856,50 zł i 10 euro. Z całego serca dziękuję. Pieniążki przekazałam już na paczki żywnościowe dla najuboższych rodzin mieszkających w slamsach Limy. Wielkie Bóg zapłać za przyjęcie, hojność i życzliwość!

Z Panem Bogiem - Katarzyna Jawor