OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.08.2020 - 30.08.2020

1. 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszej kolekcie modlimy się o zjednoczenie naszych serc. Jest to ważne, ponieważ drogę do wiecznego szczęścia pokonujemy nie pojedynczo, ale jako wspólnota.

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii świecką misjonarkę z Peru Katarzynę Jawor, która podzieli się swymi doświadczeniami z pracy misyjnej, i dlaczego tak ważne jest byśmy i my byli odpowiedzialni za innych na misjach. Po mszy przed kościołem będzie można wesprzeć jej działalność i misje w Peru.

3. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie, ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejskiej nr 1 – 23., za troskę o nasz kościół i prosimy w sobotę mieszkańców ul. Starowiejskiej nr 24 do końca i ul. Głogowej. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY;

6. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia, oraz dobrego czasu wakacyjnego dla tych , którzy wyjeżdżają poza parafię. Pamiętajmy o bezpieczeństwie osobistym i innych oraz o niedzielnej Mszy św. i o codziennej modlitwie. Szczęść Boże.