OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.08.2020 - 23.08.2020

1. 20 NIEDZIELA ZWYKŁA

Orędzie Dobrej Nowiny jest skierowane do każdego człowieka na ziemi, ale zbawienie staje się udziałem tych, którzy przez wiarę chcą przylgnąć do Boga całym swym sercem, którzy w Nim pokładają całą swą ufność.

2. Z wiarą i nadzieją pochylamy się dzisiaj nad gonem 16 dzieci, które podczas Mszy św. o 12:30 po raz pierwszy przystąpią do stołu Pańskiego, aby z Jesusem szły przez życie wsparci modlitwą i przykładem swych rodziców, krewnych i nas samych. Dzieci komunijne wraz rodzicami i rodzinami zapraszamy w strojach komunijnych w ramach „białego tygodnia” na Mszę św. o 17:00 w poniedziałek – środę - i piątek.

3. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie, ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

4. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za troskę o wygląd świątyni i otoczenia na uroczystość komunijną swych dzieci. W przyszłą sobotę prosimy o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Starowiejskiej nr 1 – 23. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 4760 zł, na konto wpłynęło 2500 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

5. W przyszła niedzielę gościć będziemy w parafii na mszach świecką misjonarkę z Peru Katarzynę Jawor, która podzieli się swymi doświadczeniami z pracy misyjnej, a po mszy przed kościołem będzie można wesprzeć jej działalność i misje w Peru.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY;

7. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia, oraz dobrego czasu wakacyjnego dla tych , którzy wyjeżdżają poza parafię. Pamiętajmy o bezpieczeństwie osobistym i innych oraz o niedzielnej Mszy św. i o codziennej modlitwie. Szczęść Boże.