OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.08.2020 - 16.08.2020

1. 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg sam wybrał czas i sposób swojego przyjścia. Zjawił się na spotkanie twarzą w twarz w „ szmerze łagodnego powiewu”. Prośmy o taką otwartość serca na spotkanie z Nim.

2. W dniu 6 sierpnia wyruszyła – 40 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dotrą na Jasną Górę – 11 sierpnia. Idzie w niej ograniczona ilość pielgrzymów. Nasz Metropolita zachęcał nas do duchowego pielgrzymowania. Dlatego proszę chorych, samotnych, starszych i Róże Różańcowe do ofiarowania modlitwy różańcowej, swego cierpienia , starości i samotności w intencji pielgrzymów, o ustanie epidemii, za Ojczyznę oraz za dzieci, które w przyszłą niedziele 16 sierpnia przystąpią do I Komunii na Mszy św. o godz. 12: 30. Pozostałych parafian zapraszam w tych dniach na Mszę św. po której będziemy się modlić przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej, śpiewając litanię do N M P z Apelem Jasnogórskim w tych samych intencjach. Dziś uczynimy to po każdej Mszy św. wobec wystawionego Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie, ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach oraz zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

4. Próba dla dzieci i rodziców z kl. 3 przed I Komunią św. będzie jutro w poniedziałek o 16:00 oraz w środę po Mszy św. o 17: 30. W piątek dzieci wraz z rodzicami i krewnymi przystąpią do spowiedzi o godz. 16:00.

5. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia N M P. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie ziół i kwiatów. O godz. 11:00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul . Kolista nr 31 –do końca, za troskę o nasz kościół. Natomiast zwyczajem jest, ze rodzice dzieci komunijnych troszczą się o wygląd świątyni i otoczenia przed uroczystością komunijną. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY;

8. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia, oraz dobrego czasu wakacyjnego dla tych , którzy wyjeżdżają poza parafię. Pamiętajmy o bezpieczeństwie osobistym i innych oraz o niedzielnej Mszy św. i o codziennej modlitwie. Szczęść Boże.