OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.07.2020 - 02.08.2020

1. 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dla wierzących Eucharystia jest skarbem i perłą, które pragnie się posiadać. Inwestujemy czas i stajemy przed Panem, który daje nam siebie. Stając przed Nim, możemy w prawdzie spojrzeć na swoje życie.

2. Ta niedziela kończy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Dziś po mszach św. o 7:30; 9:30 i 11:00 odbędzie się poświęcenie samochodów. Prosimy o włączenie się w akcję misyjną – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy w ciągu roku na środki transportu dla misjonarzy. Dziękuję.

3. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie , ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach oraz zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

4. W czwartek i piątek podobnie jak w ubiegłe lata można złożyć w jednym miejscu na końcu parkingu zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny czy AGD. W piątek o 16: 00 zostanie zabrany przez specjalną firmę, a dochód z tego idzie na misje.

5. Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00 – Msza św. wynagradzająca Sercu NMP ze zmianką różańcową. Po Mszy św. od 9:00 udam się do chorych, których potwierdzić i zgłosić w zakrystii do piątku.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul .Dębowa, za troskę o nasz kościół. Bardzo prosimy mieszkańców z ul. Kolista nr 1 – 30 i ul. Rolna, aby w sobotę zatroszczyli się o naszą świątynię. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY; MIŁUJMY SIĘ; oraz nasza gazetka parafialna NASZ DOM.

8. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia, oraz dobrego czasu wakacyjnego dla tych , którzy wyjeżdżają poza parafię. Pamiętajmy o bezpieczeństwie osobistym i innych oraz o niedzielnej Mszy św. i o codziennej modlitwie. Szczęść Boże.