OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.07.2020 - 26.07.2020

1. 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedzielna Eucharystia to czas, kiedy Pan chce zasiać w naszym życiu dobre ziarno. Tym ziarnem jest słowo, które słyszymy i czas wspólnego dziękczynienia. A w Komunii świętej Chrystus daje nam samego siebie i powierza misję – dawanie świadectwa o obecności i działaniu Boga w naszym życiu idąc do swych domów.

2. Ta niedziela rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po mszach św. o 7:30, 9:30 i 11:00 odbędzie się poświęcenie samochodów. Prosimy o włączenie się w akcję misyjną – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy w ciągu roku na środki transportu dla misjonarzy. Dziękuję.

3. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św. jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul., Ogińskiej, Kasztanowa, Słoneczna i Spokojna, za troskę o nasz kościół. Bardzo prosimy mieszkańców z ul. Dębowa, aby w sobotę zatroszczyli się o naszą świątynię.

5. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza do kopert wyniosła 4700 zł. , na konto wpłynęło 2500 zł. Uległa zepsuciu kosiarka do trawy, naprawa już nie w chodziła w grę i została zakupiona nowa – koszt 1700 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY; MIŁUJMY SIĘ; oraz nasza gazetka parafialna NASZ DOM.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Władysław Kaczmarczyk l. 89. Dobry Jezu a nasz Panie …

8. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia, oraz dobrego czasu wakacyjnego dla tych , którzy wyjeżdżają poza parafię. Pamiętajmy o bezpieczeństwie osobistym i innych oraz o niedzielnej Mszy św. i o codziennej modlitwie. Szczęść Boże.