OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.07.2020 - 19.07.2020

1. 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela jest dniem, w którym świętujemy, bo Chrystus zmartwychwstał. Chcemy dziękować Panu za Jego miłość i za dar zbawienia. Dlatego w tym dniu też odsuwamy praktyki postne i zbędne prace. Przychodzimy na Mszę świętą, którą chcemy przeżywać jako czas dziękczynienia i uwielbienia Boga, słyszeć Jego słowo i je zachowywać w codzienności.

2. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św. jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 96 - do końca, za troskę o nasz kościół. Bardzo prosimy mieszkańców z ul. Ogińskiej, Kasztanowa, Słoneczna i Spokojna, aby w sobotę zatroszczyli się o naszą świątynię.

4. Zbiórka pieniężna w ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę wyniosła 1503 zł. Dziękuję za dar serca.

5. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY; MIŁUJMY SIĘ; i bezpłatne czasopismo: DOBRE NOWINY;

7. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Józefa Czerw l. 90. Pogrzeb jej będzie we wtorek o godz. 14: 30. Dobry Jezu a nasz Panie …

8. Dobrego świętowania niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, jak również jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask oraz dobrego tygodnia i czasu wakacji dla tych, którzy wyjeżdżają j poza parafię. Pamiętajmy o bezpieczeństwie osobistym i innych oraz o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Szczęść Boże.