OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.06.2020 - 05.07.2020

1. 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

Jesteśmy dziećmi światłości, przyprowadził nas tu do świątyni na Mszę św. blask prawdy. To ogromna radość: Boże światło prowadzi nas do nowego życia. Takie dary – wielkie, niezasłużone – ale zobowiązujące, by umrzeć dla grzechu, a żyć dla Boga.

2. Przypominamy, ze przez okres wakacji / lipiec i sierpień / nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 16:30. Intencje zarezerwowane na tę godzinę będą odprawiane w niedziele na dodatkowej Mszy św. o godz. 7:30.

3. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: odległości między sobą i nałożone maseczki na usta i nos w kościele podczas Mszy św. jak również gdy przebywamy w większych skupiskach , podczas zakupów czy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach.

4. W tym tygodniu, w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16:30. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00 Msza św. z różańcem wynagradzającym i zmianka tajemnic różańcowych, a po niej od godz. 9:00 udamy się do chorych z Komunią św. , prosimy o potwierdzenie ich u pana kościelnego.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 36 - 70, za troskę o nasz kościół. Bardzo prosimy mieszkańców z ul. Nadwiślańska nr 71 - 95, w sobotę na godz.9:00, aby zatroszczyli się o naszą świątynię. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii. Dzisiejsza składka z racji jutrzejszej uroczystości św. Piotra i Pawła, przeznaczona jest na „ świętopietrze”.

6. W niedzielę 5 lipca we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY; MIŁUJMY SIĘ; i bezpłatne czasopismo: DOBRE NOWINY;

8. Dobrego świętowania niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, jak również jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask oraz dobrego tygodnia i czasu wakacji dla tych , którzy wyjeżdżają już poza parafie. Pamiętajmy o bezpieczeństwie osobistym i innych oraz o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Szczęść Boże.