OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.06.2020 - 21.06.2020

1. 11. NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek stworzony jest do życia w społeczności – rodzinnej, narodowej, religijnej. Jezus otoczył się wielorakim kręgiem uczniów. Od Szymona po ciebie i mnie. To my Jezusowe posłannictwo uobecniamy w świecie. I tak stał się Kościół. Jako cząstka tej wielkiej wspólnoty, my dziś otaczamy ołtarz naszego Pana.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim przygotowującym ołtarze, służbom Straży Pożarnej z Bobrka i Policji, niosącym feretrony, baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, Służbie Liturgicznej, Panom Kościelnym i Organistce, wszystkim uczestnikom liturgii i procesji. Przez oktawę o godz. 17: 00 Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją dookoła kościoła. Zachęcam do licznego uczestnictwa. Po procesji – Msza św. z godz. 17:30. W czasie procesji zachowajmy zasady bezpieczeństwa: odległości między sobą i nałożone maseczki na usta i nos jak również w kościele podczas Mszy św. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci.

3. W piątek Uroczystość NSPJ. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Święto Niepokalanego Serca NMP.

4. W przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 11:00 obędzie się błogosławieństwo lektorów z naszej parafii.

5. Dziękuję mieszkańcom ul. Akacjowa nr 36 – do końca i ul. Bagienna, za troskę o nasz kościół. Bardzo proszę mieszkańców z ul. Nadwiślańska nr 1 - 35 , w sobotę na godz.9: 00, o troskę o naszą świątynię. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Składka z Bożego Ciała była na budownictwo sakralne.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY

7. Dobrego świętowania niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół oraz dobrego tygodnia, szczególnie młodzieży kl. 8, rozpoczynających egzaminy na zakończenie Szkoły Podstawowej.

Szczęść Boże.