OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.06.2020 - 14.06.2020

1. NIEDZIELA PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Niedziela Trójcy Przenajświętszej przedstawia nam jedną z najważniejszych prawd wiary. Świętowanie jest ważnym sposobem jej wyznawania. Każde wypowiedziane przez nas słowo „ amen” jest potwierdzeniem wszystkiego, co kazało nam uczcić Boga Trójjedynego. Wyznając Jego prawdziwe i wiekuiste Bóstwo, wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie.

2. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwanego skrótowo Boże Ciało. Ten dzień przenosi nas w dzień Wielkiego Czwartku. Wtedy to Jezus zostawił nam siebie w tajemniczej obecności pod postaciami chleba i wina, abyśmy nie ustali w codziennym pielgrzymowaniu. Chcemy zatrzymać się w ten dzień, nie tylko przy misterium , przy Obecności i Ofiary, ale zanurzyć się w tę rzeczywistość nie tyle w perspektywie dramatu krzyża, a w świetle Zbawiciela uwielbionego. Aby nam błogosławił codzienność, gdzie żyjemy. Po Mszy św. o godz. 8: 00 udamy się z procesją do czterech ołtarzy: I Ołtarz – przy grocie Matki Bożej w obrębie kościoła – proszę o przygotowanie mieszkańców Dolnego Bobrka; II Ołtarz – przy wejściu do plebanii – proszę o przygotowanie mieszkańców Górnego Bobrka; III Ołtarz – przy figurce Matki Bożej / róg ulicy Ogińskiej i Nadwiślańskiej / - proszę o przygotowanie przez Róże Różańcowe i Margaretki; IV Ołtarz – przy bramie głównej do Kościoła – proszę o przygotowanie mieszkańców Podkomorka i ul. Parkowej; Zapraszam do uczestnictwa parafian, grupy, organizacje nie tylko do utworzenia ołtarzy, ale niesienia feretronów, baldachimu, sypania kwiatów przez dziewczynki i chłopców z dzwoneczkami, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, dzieci komunijne, służbę liturgiczną itp. Jest to nasze wobec innych wyznanie wiary. Z góry dziękuję za zaangażowanie i udział w procesji. Bardzo proszę aby właściwie zaparkować samochody by nie utrudnić przejścia procesji. Przez oktawę o godz. 17: 00 Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją dookoła kościoła. Zachęcam do licznego uczestnictwa. Po procesji – Msza św. z godz. 17:30. W czasie procesji zachowajmy zasady bezpieczeństwa: odległości między sobą i nałożone maseczki na usta i nos.

3. Dziękuję mieszkańcom ul. Akacjowa nr 1 - 35, za troskę o nasz kościół. Bardzo proszę mieszkańców z ul. Akacjowa nr 36 – do końca i ul. Bagienna, w sobotę na godz.9:00, o troskę, o naszą świątynię. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Składka z Bożego Ciała na budownictwo sakralne.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY; są również bezpłatne DOBRE NOWINY i nasza parafialna gazetka NASZ DOM.

5. Dobrego świętowania Odpustu parafialnego w gronie rodziny i przyjaciół oraz dobrego tygodnia, szczególnie młodzieży, rozpoczynającej egzaminy maturalne. Szczęść Boże.