OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.05.2020 - 07.06.2020

1. NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy obchód świąt paschalnych. Dzień pięćdziesiątnicy to dzień narodzin Kościoła, wspólnoty uczniów, których nie połączyła jakaś idea i wartości, lecz spełniona obietnica Boga Ojca. Jest nią zapowiadany przez Pana Duch Święty, Paraklet – Pan i Ożywiciel. Jego potrzebuje zranione przez grzech i niewiarę serce człowieka, by na nowo zapłonął w nim ogień Bożej Miłości. Otwórzmy się na jego działanie.

2. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna będzie obchodzić swoje imieniny czyli uroczystość odpustową ku czci Przenajświętszej Trójcy. Na każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na sumie o godz. 11:00, dzieci z kl. 3 otrzymają książeczki do modlitwy. Jeśli będzie pogoda to odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.

3. W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła, kończy się okres wielkanocny i rozpoczyna się czas zwykły w ciągu roku. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, polecajmy w modlitwach wszystkich kapłanów i o powołania kapłańskie w życiu Kościoła.

4. Z racji odpustu i I piątku okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od 16:30. W sobotę Msza św. wynagradzająca Sercu Maryi o godz. 8:00 z różańcem i ze zmianką różańcową. Po mszy św. od godz. 9:00 udamy się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. Prosimy chorych i starszych zgłosić do piątku u P. kościelnego w zakrystii.

5. Ograniczenia w związku z epidemią: Uczestnicząc w liturgii w kościele mamy mieć nałożoną maseczkę na usta i nos, zachować bezpieczną odległość, a Komunię św. prosimy jeśli to tylko możliwe, przyjmować na rękę.

6. Przez okres wakacji: lipiec i sierpień, w niedzielę, nie będzie Mszy świętej popołudniowej o 16:30, ale będzie dodatkowa rano o 7:30

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Jarzębinowa, za troskę o nasz kościół. Bardzo proszę mieszkańców z ul. Akacjowa nr 1 - 35, w sobotę na godz. 9:00, o troskę, o naszą świątynię przed odpustem. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny; Idziemy; są również bezpłatne Dobre Nowiny i nasza parafialna gazetka Nasz Dom.

9. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Kazimierz Leśniak l. 89. Dobry Jezu ...

10. Wszystkiego najlepszego solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie dzieciom z racji ich święta Dnia Dziecka, które wypada jutro.