OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.05.2020 - 24.05.2020

1. 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Msza święta z jednej strony jest nam znana. Wiemy, jak się zachowywać, co odpowiadać. Z drugiej strony pozostaje cały czas nieogarnioną tajemnicą Bożej miłości i pokory, zdumiewającą w swej prostocie, a Misterium paschalne, które się w niej dokonuje, ma moc przemieniać nasze życie. Tylko czy ja, uczestnicząc w niej potrafię ją dostrzec, i czy pragnę przemiany w Tego, którego mam spożyć?

2. Ograniczenia w związku z epidemią: Maksymalnie 65 osób na Mszy św. Uczestnicząc w liturgii mamy mieć nałożoną maseczkę na usta i nos, a Komunię św. prosimy przyjmować na rękę. Msze w niedziele są odprawiane tylko w kościele parafialnym: o 8:30; 10:00; 11:00 i 16:30. W tygodniu przez maj: 17:00 i 17:30. Spowiedź, po wcześniejszym zgłoszeniu. Przez okres wakacji: lipiec i sierpień, w niedzielę, nie będzie Mszy św. popołudniowej o 16:30, ale będzie dodatkowa rano o 7:30. Osoby które zamówiły intencje w okresie wakacji na tę godzinę mszy św. proszę o kontakt po mszach św. czy w kancelarii w najbliższym czasie.

3. W niedzielę do południa, po każdej Mszy odmówimy litanie do NMP, a po południu o godz. 16: 00 nabożeństwo majowe . W tygodniu majówka po mszy św. o 17:00.

4. Jutro 18 maja, z racji 100 r. ur. św. Jana Pawła II, będą w naszym kościele msze św. o godz. 8:30 z adoracją Najświętszego Sakramentu i litanią do św. Jana Pawła II i Różańcem. Do uczestnictwa zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe i Margaretki. Po południu o 15: 00 Msza św. z wystawieniem i koronką do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna do 17: 00. Podczas adoracji okazja do spowiedzi. O 17:00 majówka, a po niej Msza św. na zakończenie parafialnego jubileuszu papieskiego z okazji 100 r. ur. św. Jana Pawła II.

5. W przyszłą niedziele 24 maja, po Mszy św. o godzinie 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci z kl.III, które w tym roku powinny przystąpić do I Komunii Św.

6. Wszystkiego najlepszego solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Długa 40 – 60 za troskę o nasz kościół. Bardzo proszę mieszkańców z ul. Długa 60 - do końca, w sobotę na godz. 9:00, o troskę, o naszą świątynię. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu naszej świątyni i parafii poprzez wpłaty na konto parafii czy na tacę w niedzielę i w tygodniu. Składkę gospodarcza do kopert z miesiąca kwietnia i maja wyniosła 5900 zł., a na konto wpłynęło 2900 zł. Pozwala nam to zachować płynność finansową parafii. Serdecznie dziękuję.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny; Idziemy; Miłujcie się czy Dobre Nowiny.