OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.05.2020 - 17.05.2020

1. 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Msza święta jest wyśpiewaniem Bogu nowej pieśni. Czyli widzę swoje ograniczenia, braki czy bezradność i wiem gdzie szukać pomocy i u kogo mogę ją znaleźć. Mimo ograniczeń spowodowanych epidemią przychodźmy na nią również w tygodniu jeśli nie udało się nam być w Dzień Pański. On – Jezus zawsze chce nam pomóc i pomaga, ale decyzja należy do mnie samego.

2. Ograniczenia w związku z epidemią: W naszym kościele, może przebywać maksymalnie 40 osób na Mszy św. Uczestnicząc w liturgii mamy mieć nałożone maseczki na usta i nos, a Komunię św. prosimy przyjmować na rękę. Przystępując do komunii zachowajmy również bezpieczny dystans jak również siedząc w ławkach. Msze w niedziele są odprawiane tylko w kościele parafialnym: o 8:30; 10:00; 11:00 i 16:30. W tygodniu przez maj: 17:00 i 17:30. Jeśli ktoś pragnie przystąpić do spowiedzi, prosimy o wcześniejsze poinformowanie nas o takiej potrzebie. Informujemy, że przez okres wakacji: lipiec i sierpień, w niedzielę, nie będzie Mszy św. popołudniowej o 16:30, ale będzie dodatkowa rano o 7:30. Osoby które zamówiły intencje w okresie wakacji na tę godzinę mszy św. proszę o kontakt po mszach św. czy w kancelarii w najbliższym czasie.

3. W niedzielę do południa po każdej Mszy odmówimy litanie do NMP, a po południu o godz. 16:00 nabożeństwo majowe. W tygodniu majówka po mszy św. o 17:00.

4. Wszystkiego najlepszego solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

5. Dziękuję mieszkańcom ul. Długa 1 - 40 za troskę o nasz kościół. Bardzo proszę mieszkańców z ul. Długa 40 - 60, w sobotę na godz.9: 00, o troskę o wygląd naszej świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu naszej świątyni i parafii poprzez wpłaty na konto parafii czy na tacę w niedzielę i w tygodniu, również za dzisiejszą składkę gospodarczą. Pozwala nam to zachować płynność finansową parafii. Serdecznie dziękuję.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Miłujcie się czy Dobre Nowiny.

7. Z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: Anna Gołba ; Bronisława Minkiewicz i Anna Cichy oraz Alicja Kępa, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 


 

Kraków, dnia 9 maja 2020 r.

Nr 1051/2020

 

Czcigodni Księża,

Drodzy Archidiecezjanie,

Przeciwności, z którymi w ostatnich miesiącach zmaga się społeczność światowa, dotykają boleśnie wszystkich bez względu na pochodzenie i wyznawaną religię. Tym samym jednak owe trudne okoliczności tworzą niezwykłą okazję do zjednoczenia się mimo różnic w pomocy pokrzywdzonym i modlitwie o ustanie epidemii.

W związku z tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

Polecam zatem Czcigodnym Księżom, by ogłosili wiernym Archidiecezji Krakowskiej wspomnianą inicjatywę, a wszystkich - duchownych i świeckich - zachęcam do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii.

Z serdecznym pasterskim błogosławieństwem.

ks. Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski