OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.04.2020 - 26.04.2020

1. NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Pan pochwala wiarę tych, którzy zachowują ją mimo prób i doświadczeń jakich i dziś doświadczamy w związku z pandemią koronawirusa. Pan pochyla się także nad tymi, którzy błądzą i grzeszą, nie umiejąc lub nie chcąc wśród utrapień życia dostrzec jego miłości. Tego miłosierdzia potrzebujemy wszyscy. Uwielbiajmy więc dziś Pana wychodzącego nam naprzeciw ze swoim błogosławieństwem i miłosierdziem.

2. Dziś po każdej Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i zawierzenie Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy św. o godz. 11: 00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. popołudniowej. O godz. 15: 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jak prosił rzecznik Episkopatu Polski: Odmawiajmy w niedzielę Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii.

3. W związku z epidemią, ograniczone jest uczestnictwo we Mszach świętych. W naszym kościele od 20 kwietnia, może przebywać maksymalnie 40 osób na Mszy św. Uczestnicząc w liturgii mamy mieć nałożone maseczki na usta i nos, a Komunię św. prosimy przyjmować na rękę, tak jak proszą o to biskupi. Przystępując do komunii zachowajmy również bezpieczny dystans jak również siedząc w ławkach.

4. Wszystkiego najlepszego solenizantom i jubilatom tego tygodnia jak również owocnego – duchowego – wirtualnego przeżycia święta Bożego Miłosierdzia. Korzystajmy też z transmisji ON-LINE celebry Mszy niedzielnej o 11:00 i dzisiaj o od 15:00 do 16:30, w tygodniu o 17:30 z naszego kościoła parafialnego jak również z innych kościołów.