OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.03.2020 - 15.03.2020

1. 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Misterium przemienienia Jezusa to zapowiedź Jego zmartwychwstania. Każda niedziela również wskazuje na zmartwychwstanie Jezusa. Bo potrzebujemy tej perspektywy w czasie Wielkiego Postu, kiedy koncentrujemy się na duchowej walce, nawróceniu, poście, wyrzeczeniach i rozważaniu męki Pańskiej. To trud, który pozwala widzieć cel ostateczny – zmartwychwstanie. A przez wąską Ścieszkę i ciasną bramę trzeba nam przejść do pełni życia.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 15: 30, w każdą niedzielę. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. W piątek - nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17: 00. W DPS – Droga Krzyżowa o 14: 30, a potem Msza św. Składka w dzisiejszą niedzielę na misje oraz składka gospodarcza do kopert. Baranki Wielkanocne i Paschaliki można nabyć u Pań z Zespołu Charytatywnego wychodząc z kościoła, których dochód jest na Caritas diecezjalne i parafialne.

3. W rozliczeniu się z fiskusem, proponujemy dokonać odpis 1% podatku na rzecz naszej parafianki: Sylwii Socha; Nr KRS 000003790 z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Potrzebne informacje w gablocie i stronie parafialnej.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowa, za troskę o świątynię, a w sobotę na godz. 9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Polna, ogrodowa i Spacerowa. Prosimy o oczyszczenie nagrobków i wokół nich ze szkliwa i poniszczonych kwiatów.

5. PRASA KATOLICKA: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: O sile matczynej modlitwy; Pasja Prymasa; IDZIEMY; ŹRÓDŁO: CUDA I ŁASKI;

6. Wszystkiego najlepszego solenizantom i jubilatom tego tygodnia. A w dniu dzisiejszym wszystkim kobietom, z racji ich święta, życzę uśmiechu na co dzień i doceniania ich osoby i godności oraz zdrowia i łask Bożych. Szczęść Boże.