OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.01.2020 - 19.01.2020

1. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Wydarzenie chrztu Jezusa znamy z opisu wszystkich czterech Ewangelistów. Bezgrzeszny Jezus musiał być ochrzczony z powodu grzechów innych. Chrzest to brama do przyjęcia innych sakramentów. Niezatarte znamię, przynależność do Chrystusa na wieczność. A co z datą mojego chrztu? Czy ją pamiętam? Poprzez chrzest staliśmy się też członkami Kościoła, za który bierzemy odpowiedzialność. Oto powody do wdzięczności Bogu. Jeśli słabnie moja wiara, słabnie również Kościół. Poznawaj zatem chrześcijaninie godność swoją.

2. Dzisiejsza niedziela chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny obchód świąt związanych z misterium Wcielenia i od jutra zaczyna się okres zwykły, przygotowujący nas do misterium paschalnego i potrwa do wtorku przed Popielcem. Po okresie wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, rozpocznie się druga część okresu zwykłego , aż do niedzieli Adwentu. Tradycyjnie świąteczny wystrój kościoła pozostaje do święta Ofiarowania Pańskiego /2 luty/ jak również śpiew kolęd.

3. Serdecznie dziękujemy za otwarcie waszych domów na wspólną modlitwę i błogosławieństwo podczas wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, jak również za złożone dla nas ofiary. W waszych intencjach i za was odprawimy Mszę św. o 11:00.

4. Przez miesiąc styczeń Msza święta w poniedziałki będzie o godz. 7:00 rano.

5. Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie. W dniach 11.05 – 19.05. 2020r. z jednym dniem wypoczynkowym. Koszt 2150 zł. Informacje zapisów i program w gablocie.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Podkomorska, za troskę o świątynię, a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Leśna, Nowopole, Graniczna i Krótka.

7. PRASA KATOLICKA: Zapraszamy do jej nabywania i dobrej lektury.

8. Wszystkiego najlepszego solenizantom i jubilatom i dobrego tygodnia wszystkim. Szczęść Boże.