OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.01.2020 - 12.01.2020

1. 2 NIEDZIELA po Narodzeniu Pańskim

Co było na początku? Takie pytanie stawia nam dziś Ewangelia. Jan odpowiada, - że Słowo, które wypowiedział Bóg; Słowo, które stało się ciałem i zamieszkało między nami. Słowa Boga mają ogromną moc. Tworzą świat wokół nas. Pochylmy się nad Nim, podczas dzisiejszej adoracji po Mszach św. jak również popołudniu o g. 16: 00.

2. Pani Organistka wraz z zespołem muzycznym i innymi osobami towarzyszącymi, serdecznie dziękują za wysłuchanie koncert kolędowego w ubiegłą niedzielę i za złożoną ofiarę. Również ja dziękuję wszystkim, którzy wykonywali utwory i teksty, jak również wam za uczestnictwo w tej uczcie duchowej.

3. W dzisiejszą niedzielę, 5 stycznia zapraszam członków Róż Różańcowych i Margaretek na spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 8: 30, a członków Rady Parafialnej w jutro, w poniedziałek , 6 stycznia po Mszy św. o 16: 30.

4. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedziele z poświęceniem kadzidła. Po Mszy św. o 8: 30 udamy się do chorych z komunią św. Przyszła niedziela to święto chrztu Pańskiego, który kończy liturgiczny obchód świąt związanych z misterium Wcielenia i zaczyna się okres zwykły, przygotowujący nas do misterium paschalnego. Tradycyjnie wystrój kościoła pozostaje do święta Ofiarowania Pańskiego /2 luty/ jak również śpiew kolęd.

5. Kończy się wizyta duszpasterska czyli kolęda. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

  • 07 stycznia - 9:00 - ul. Głogowa, ul. Starowiejska
  • 09 stycznia - 13:00 - ul. Dębowa
  • 10 stycznia - 9:00 - ul. Polna, ul. Mała Droga
  • 11 stycznia - 9:00 - ul. Kolista, ul. Rolna

W przyszłą niedzielę o godz. 11: 00 odprawimy w intencji was, którzy otworzyliście swe domy na wspólne spotkanie , modlitwę i błogosławieństwo - Mszę św.

6. Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie - w dniach 11.05 – 19.05. 2020 r. z jednym dniem wypoczynkowym. Koszt 2150 zł. Informacje zapisów i program w gablocie.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejskiej nr 24 – do końca oraz ul. Głogową, a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Podkomorska.

8. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert lub przelewem na konto parafii. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary.

9. PRASA KATOLICKA: Zapraszamy do nabywania i życzymy dobrej lektury.

10. Wszystkiego najlepszego solenizantom i jubilatom i dobrego tygodnia wszystkim. Szczęść Boże.