OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.12.2019 - 05.01.2020

1. NIEDZIELA Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Pierwsza niedziela po Narodzeniu Pańskim jest poświęcona Świętej Rodzinie – Jezusowi, Maryi i Józefowi. Otrzymujemy piękny wzór dla naszych rodzin i relacji społecznych. W Centrum Świętej Rodziny stoi Jezus. Dla Maryi i Józefa jest On niepojętym, wszechpotężnym Bogiem i jednocześnie Kimś najbliższym, umiłowanym, członkiem rodziny, o którego się troszczą. To Chrystus zajmuje najważniejsze miejsce w ich życiu. Niech tak będzie i w naszym życiu i naszych rodzinach.

2. W dzisiejszą niedzielę, pani Organistka wraz z zespołem muzycznym i innymi osobami towarzyszącymi, zaprasza na koncert kolędowy po Mszy św. o 16:30.

3. We wtorek zakończenie starego 2019 roku. Dodatkowa Msza św. z nieszporami o 17:30. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi, jak również w pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w Nowy Rok jak w każdą niedzielę. Składka w Nowy Rok na Centrum Jana Pawła II. W pierwszą sobotę Msza św. z różańcem i zmianką tajemnic o g. 8:00. Do chorych udam się wyjątkowo z Komunią świętą w poniedziałek 6 stycznia w Trzech Króli po Mszy św. o 8:30.

4. W przyszłą niedzielę, 5 stycznia zapraszam członków Róż Różańcowych i Margaretek na spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 8:30, a członków Rady Parafialnej w poniedziałek , 6 stycznia po Mszy św. o 16:30.

5. Tak jak prosił ks. Arcybiskup Metropolita, w liście pasterskim przed świętem Niepodległości, od następnej niedzieli, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16: 00 w każda niedzielę. Zapraszam grupy parafialne do prowadzenia adoracji w ciągu roku, jak również parafian do indywidualnej adoracji Chrystusa. Msza święta popołudniowa o 16: 30. Wypominki będą czytane tylko przed mszą św. o 8: 30 naprzemiennie.

6. Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie. w dniach 11.05 – 19.05. 2020 r. z jednym dniem wypoczynkowym. Koszt 2150 zł. Informacje zapisów i program w gablocie.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejska 1 - 23, a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Starowiejskiej nr 24 – do końca oraz ul. Głogową.

8. PRASA KATOLICKA: Zapraszamy do nabywania i życzymy dobrej lektury.

9. Trwając w świątecznym czasie, życzymy wszystkim wszelkich łask za przyczyną Świętej Rodziny z Nazaretu i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym Nowym Roku. Szczęść Boże wszystkim.