OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.12.2019 - 29. 12.2019

1. 4 NIEDZIELA ADWENTU

To już ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. Jeszcze dwa dni i będziemy radośnie świętować Narodzenie Pańskie. Ale już , podczas Eucharystii doświadczamy prawdy, że Bóg jest z nami. Ten Emanuel, zapowiadany przez proroków, przyjęty przez czystą Dziewice i sprawiedliwego Józefa – pragnie być przyjęty i przez nas, podczas tej i każdej Mszy świętej,i nas przemieniać, zbawiać i być z nami.

2. W dzisiejszą niedzielę adoracja popołudniowa w ciszy, niech będzie dobrym przygotowaniem do sakramentu pokuty – spowiedź świąteczna, będzie w naszej parafii: jutro, w poniedziałek, 23 grudnia od 15:00 – 16:00 i 16:30 - 17:30.

3. Dziękuję wszystkim – dorosłym, młodzieży i dzieciom za włączenie się w przeżywanie rorat w tym roku. Było nas dużo więcej niż w ostatnich latach.

4. W tym tygodniu w środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych. Pasterka w kaplicy D P S o godz. 22:00, w kościele o północy. Msze św. w pierwsze i drugie święto jak w niedzielę.

5. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, w święto Świętej Rodziny, pani Organistka wraz z zespołem muzycznym i innymi osobami towarzyszącymi, zaprasza na koncert kolędowy po Mszy św. o 16:30.

 

6. Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie. w dniach 11.05 – 19.05. 2020 r. z jednym dniem wypoczynkowym. Koszt 2150 zł. Informacje zapisów i program w gablocie.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kolista 32 – do końca, a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Starowiejska 1 - 23 . Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy strojeniu kościoła, oraz ofiarodawcom choinek.

8. W sobotę pożegnaliśmy na naszym cmentarzu + Amalię Kubek, mamę naszego Pana kościelnego Krzysztofa. Dobry Jezu, a nasz Panie...

9. PRASA KATOLICKA: świąteczne wydania . Zapraszamy do nabywania i dobrej lektury.

10. W tym świątecznym czasie tego tygodnia, życzymy Wam, by Boża Dziecina obdarzyła Was bogactwem łask, a Boże Narodzenie stało się czasem błogosławionego pokoju i radości. Również , wszystkiego najlepszego solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.