OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.12.2019 - 08.12.2019

1. 1 NIEDZIELA ADWENTU

Zaczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana. On ma moc, by to, co na co dzień wykorzystujemy do walki z innymi, uświęcić i przekuć w narzędzia pokoju, służące pracy dla Bożego królestwa. I to jest wielki powód do radości. Przez kolejne niedziele Adwentu zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 16: 00 Po niej Msza św. popołudniowa. Roraty w tygodniu tak jak jest porządek Mszy świętych. Zapraszamy do licznego uczestnictwa dorosłych , młodzież i dzieci.

2. Na Mszach poświęcenie opłatków i świec na stół wigilijny, które będzie można nabyć u Pań z Zespołu Charytatywnego. Świece CARITAS są w cenie: małe – 8 zł; duże – 15 zł. Opłatki dowolna ofiara. Dochód ze świec idzie na Caritas naszej diecezji , nadwyżki na cele charytatywne w naszej parafii.

3. We Mszy św. o godz. 11:00 uczestniczą dzieci z kl. 3, a po niej spotkanie dla ich rodziców.

4. Kurs Alpha – w poniedziałek ma swoje ostatnie spotkanie formacyjne o godz. 18:15 w salce na plebani. Ale serdecznie zaprasza na przyszłą niedzielę na godz. 16:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą jej uczestnicy. Bardzo proszę aby w tej adoracji i Mszy św. wzięli udział uczniowie kl. 6 i ich rodzice.

5. W środę św. Barbary , dz. i m. – patronki górników. Serdecznie zapraszam górników w strojach galowych, i ich rodziny na Mszę św. o godz. 10: 00, aby się modlić o potrzebne łaski dla nich, a za zmarłych o wieczny odpoczynek w domu Ojca.

6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W sobotę pierwszą miesiąca, Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi ze zmianką tajemnic różańcowych i różańcem o godz. 8: 00. Od godz. 9:00 udamy się do chorych ze spowiedzią i komunią św. Zgłosić chorych i starszych do piątku w zakrystii.

7. Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie. Nasza Parafia z Parafią z Podczerwonego organizuje w maju przyszłego roku 2020 w dniach 11.05 – 19.05 Pielgrzymkę do Medjugorie z jednym dniem wypoczynkowym. Koszt 2150 zł. Informacje i zapisy już teraz u ks. Proboszcza lub biurze pielgrzymki. Program w gablocie.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Ogińskiej, Kasztanowej, Słonecznej i Spokojnej, a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Dębowa i Rolna.

9. PRASA KATOLICKA: Tygodnik: IDZIEMY – Adwent czyli z mroku do światła; GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: cykl adwentowy „Pan jest blisko”; Świadectwo polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo; Rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego; ŹRÓDŁO – numer specjalny „Eucharystia daje życie”; oraz bezpłatny miesięcznik DOBRE NOWINY;

10. Życzymy dobrego tygodnia wszystkim, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.