OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.11.2019 - 01.12.2019

1. 34 NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego świętujemy królowanie Chrystusa. On, „ofiarując siebie samego na ołtarzu krzyża jako niepokalaną ofiarę pojednania”, dopełnił tajemnicy naszego odkupienia. Teraz zasiada na tronie chwały jako Kapłan i Król Wszechświata. A w każdej Eucharystii, otwiera się dla nas Jego królestwo prawdy, życia, świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

2. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z odmówieniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia się Bożemu Sercu. Przyszła niedziela rozpoczyna czas Adwentu, a na Mszach poświęcenie opłatków i świec na stół wigilijny, które będzie można nabyć u pań z Zespołu Charytatywnego.

3. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 11: 00 spotkanie dla rodziców dzieci z kl. 3.

4. Kurs Alpha w naszej Parafii – w poniedziałki o godz. 18:15. Salka na plebani.

5. Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie. Nasza Parafia z Parafią z Podczerwonego organizuje w maju przyszłego roku 2020 w dniach 11.05 – 19.05 Pielgrzymkę do Medjugorie z jednym dniem wypoczynkowym. Koszt 2150 zł. Informacje i zapisy już teraz u ks. Proboszcza lub biurze pielgrzymki. Program w gablocie.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 96 – do końca, a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Ogińskiej, Kasztanowej, Słonecznej i Spokojnej . Bardzo prosimy, aby kwiaty które uschły z grobów/ nie sztuczne / składać w jednym miejscu bez doniczek plastikowych.

7. PRASA KATOLICKA: Tygodnik: IDZIEMY – O niebieskim ministrancie; Wracajcie do domu; GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim : o przestrzeganiu prawa do religii w Polsce; oraz dodatek z kalendarzem na 2020 r. ŹRÓDŁO – Chrystus Król; miesięczniki NASZA ARKA: O sanktuarium Matki Bożej przy żłóbku.; oraz bezpłatny miesięcznik DOBRE NOWINY

8. Życzymy dobrego tygodnia wszystkim, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.