OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.11.2019 - 24.11.2019

1. 33 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Nachodzą nas czasem i przysłaniają wszystko najróżniejsze lęki: o szkołę, o pracę, o dzieci, o rodziców, o zdrowie własne i najbliższych, o pieniądze, o wiarę swoją i innych. A w Eucharystii Bóg chce nas przytulić do siebie i uspokoić nasze serca, bo jak modliliśmy się w Kolekcie na dzień dzisiejszy: „ albowiem szczęście trwałe i pełne możemy znaleźć tylko w wiernym oddaniu się Bogu, Stwórcy wszelkiego dobra”.

2. Dziś III Światowy Dzień Ubogich. Składka dzisiejsza na cele charytatywne w parafii i organizacje diecezjalnego Dnia Ubogich w Krakowie. W ubiegłą niedzielę składka gospodarcza do kopert wyniosła 6240 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Siostry Klawerianki serdecznie dziękują za możliwość spotkania się z naszą wspólnotą parafialną w ubiegłą niedzielę, wspólną modlitwę i złożoną ofiarę na misje 5662 zł. i 10 euro.

4. Przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy czas zwykły w ciągu roku. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z odmówieniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświecenia się Bożemu Sercu. Za dwa tygodnie rozpoczyna się Adwent.

5. W tym tygodniu – we czwartek ks. Janusz obchodzi dzień swego św. Patrona. Życzymy mu wielu potrzebnych łask w służbie Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi. Msza w jego intencji będzie w przyszłą niedzielę od Margaretek o godz. 8:30

6. Kurs Alpha w naszej Parafii – w poniedziałki o godz. 18: 15. Salka na plebani.

7. Nie udało się nam zorganizować w październiku pielgrzymki do Chorwacji i Medjugorie. Ale może by udało się ją zorganizować wspólnie z Parafią z Podczerwonego, maju przyszłego roku w dniach 11.05 – 19.05. Koszt 2150 zł. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza i biurze pielgrzymki. Program w gablocie.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska 71 - 95 , a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Nadwiślańska 96 – do końca. Bardzo proszę aby kwiaty które uschły z grobów/ nie sztuczne / składać w jednym miejscu bez doniczek plastikowych.

9. PRASA KATOLICKA: Tygodnik: IDZIEMY – Solidarni z ubogimi; GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: wywiad z Abby Johnson, byłą dyrektorką kliniki aborcyjnej, na podstawie jej życia powstał film „NIEPLANOWANE” ; o tym, dlaczego Anioł Stróż nie ochronił o. Pio; Ubodzy twarzą Boga; ŹRÓDŁO – Biało Czerwoni na start ;

10. Życzymy dobrego tygodnia wszystkim, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.