OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.10.2019 - 03.11.2019

1. 30 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Przychodzimy do świątyni, którą zbudowali nasi ojcowie ponad 200 lat temu i poświęcili ją Bogu Trójjedynemu , abyśmy my mieli pewną bramę i drogę do nieba. By sprawowano w niej sakramenty, co jednoczą nas z Bogiem i są znakiem Jego obecności i spotkania z nami. Dziś świętujemy rocznicę Poświęcenia Kościoła własnego. Składka w dzisiejszą niedziele na budownictwo sakralne naszej archidiecezji.

2. W tym tygodniu wypada w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze św. jak w niedzielę. Po południu Msza św. o godz. 14:00, a po niej procesja za zmarłych po cmentarzu. W tym dniu, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma Mszy o 16: 30.W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8:00 i 17: 30 a w DPS o godz. 15: 00. Przez całą oktawę Wszystkich Świętych modlimy się przy Mszy św. za zmarłych wypominanych i sprawujemy za nich Msze św.

3. W tym tygodniu przypada również I piątek i sobota miesiąca. Z racji uroczystości Wszystkich Świętych w piątek, spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 16: 30. W sobotę od godz. 9: 00 udamy się do chorych z komunią św. Potwierdzić i zgłosić chorych do piątku.

4. W przyszłą niedzielę z racji święta św. Huberta, we Mszy św. o godz. 8: 30 będą uczestniczyć myśliwi z naszego Koła Łowieckiego , ich przyjaciele , sympatycy i rodziny. Zapraszam również na tę Mszę św. członków Klubu Jeździeckiego IKARION jak również Leśników.

5. Zapraszam do licznego udziału w tygodniu do czwartku, już w ostatnich nabożeństwach różańcowych w tym roku o godz. 17: 00.

6. Kurs Alpha w naszej Parafii – w poniedziałki o godz. 18:15. Salka na plebani.

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Akacjowej nr 36 - do końca i ul. Bagienna, a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Nadwiślańska 1 – 35. Śmieci, znicze, zwiędłe kwiaty i wieńce umieszczać w kontenerze.

8. PRASA KATOLICKA: Tygodnik: IDZIEMY – O mieszkańcach nieba; o tym, że miał być gangsterem, a został księdzem; GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim płyta z filmem „ Bernadetta. Cud w Lourdes”; Od tej niedzieli wzrasta cena tygodnika - 6 zł. MAŁY GOŚĆ – a w nim: o wybitnych Polakach, bez których świat nie byłby taki sam; ŹRÓDŁO – Wierzę w życie wieczne; dla młodzieży MIŁUJCIE SIĘ - o radości życia; NASZA ARKA – o św. Marcinie; Jest również bezpłatna gazetka DOBRE NOWINY.

9. Życzę dobrego tygodnia wszystkim, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom. A ponieważ w Uroczystość Wszystkich Świętych wszyscy mamy swoje święto, więc wszystkim: Szczęść Boże.