OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.10.2019 - 27.10.2019

1. 29 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Przychodzimy do świątyni w dniu pamiątki Zmartwychwstania , jak to słyszymy podczas każdej Mszy św. w niedzielę, aby szukać obrony, pomocy i motywacji do życia. Tym co nas łączy to wiara w żywą obecność Jezusa i chęć spotkania się z Nim osobiście w Komunii świętej. Po to, abyśmy byli wytrwali by po Eucharystii nieść Dobrą Nowinę do naszych środowisk.

2. W całym Kościele przeżywamy dziś Dzień Misyjny. Składka z dzisiejszej niedzieli na cele misyjne. W ubiegłą niedzielę w całej Polsce przeżywaliśmy 19 Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży wyniosła 850 zł. Natomiast składka do kopert na sprawy gospodarcze parafii 7580 zł . W ubiegłym tygodniu wymieniliśmy oświetlenie w prezbiterium kościoła. Bóg zapłać za ofiarność. Składka w przyszłą niedziele na budownictwo sakralne naszej archidiecezji.

3. Na wypominki za zmarłych składamy w zakrystii po mszach św. , również w tygodniu.

4. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz. 17:00, a po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16: 00 i po nim Msza św. Każdy uczeń winien być co najmniej dwa razy w tygodniu na różańcu. A w sposób szczególny zapraszam na różaniec : w poniedziałki – kl. 6; we wtorki – kl. 3; w środę – kl. 7 i 8; w czwartki – kl. 5; w piątki – kl. 1 i 2. Poszczególne klasy w te dni prowadzą modlitwę różańcową.

5. Terminy katechez przed bierzmowaniem są podane w gablocie i na stronie parafii.

6. W poniedziałki o godz. 18: 15 Kurs Alpha w naszej Parafii. Miejsce spotkań – salka na plebani, wejście od kościoła.

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Akacjowej nr 1 - 35, a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Akacjowa nr 36 do końca oraz ul. Bagienna. Jest również prośba, aby zadbać już wcześniej o groby, a śmieci umieszczać w kontenerze.

8. PRASA KATOLICKA: Tygodnik: IDZIEMY; GOŚĆ NIEDZIELNY – przeszkadzał złu – o bł. ks. Jerzym Popiełuszko; Rodzice Jana Pawła II kandydatami na ołtarze ; Od przyszłej niedzieli wzrasta cena tygodnika - 6 zł. ; ŹRÓDŁO ; i dla młodzieży MIŁUJCIE SIĘ -

9. Życzę dobrego tygodnia wszystkim, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.