OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.10.2019 - 13.10.2019

1. 27 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Jesteśmy na Eucharystii, która zaspokaja głód naszej duszy i pragnie przemienić nas w Chrystusa. Bóg zaprasza każdego z nas do życia w pełni, do pójścia na całość – w miłości, ufności, nadziei. Zaprasza do pójścia na całość, bo sam daje nam dziś wszystko, co ma. Dziś po każdej Mszy do południa nabożeństwo różańcowe.

2. W przyszłą niedzielę w całej Polsce przeżywać będziemy 29 Dzień Papieski. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Natomiast na Mszach św. składka gospodarcza do kopert. Na wypominki można składać w zakrystii po mszach św. , również w tygodniu.

3. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz. 17:00, a po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16:00 i po nim Msza św. Każdy uczeń winien być co najmniej dwa razy w tygodniu na różańcu.
A w sposób szczególny zapraszam na różaniec:

  • w poniedziałki – kl. 6;
  • we wtorki – kl. 3;
  • w środę – kl. 7 i 8;
  • w czwartki – kl. 5;
  • w piątki – kl. 1 i 2.

Poszczególne klasy w te dni prowadzą modlitwę różańcową.

4. W poniedziałek po mszy św. spotkanie dla kl. 6 przygotowujące się do bierzmowania. Należy zabrać ze sobą kartę zgłoszeń.

5. W poniedziałek o godz. 18:15 zapraszamy parafian i nie tylko, powyżej 18 roku życia do wzięcia udziału w I edycji Kursu Alpha organizowanego w naszej Parafii. Miejsce spotkań – salka na plebani, wejście od kościoła.

6. Księża Salezjanie informują o Oświęcimskich Spotkaniach dla Ducha Wzrastania dnia 19 października, oraz o zapisach do sanatorium w Truskawcu – jest tam lekka zmiana terminu. Szczegóły w gablocie.

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Długa nr 56 – do końca, a w sobotę na godz.9: 00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Jarzębinowej

8. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY – W zgodzie z przyrodą czyli ekologia Franciszka; GOŚĆ NIEDZIELNY – Sekretarka i Prorok; Wybory – rozstrzygamy o przyszłości Polski; Mały Gość Niedzielny – O Królowej Różańca św. i jej pomocnikach; ŹRÓDŁO

9. W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty + Zbigniewa Kobyłczyka. Dobry Jezu, a nasz Panie...

10. Dobrego tygodnia wszystkim, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.