OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.09.2019 - 06.10.2019

1. 26 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

W kolejną niedzielę spotykamy się z Chrystusem, który zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co umarli. On , dziś przypomina, że i my zmartwychwstaniemy: ci, którzy pełnili dobre czyny, jak Łazarz, ku życiu; a ci, którym zabrakło wyobraźni i czynów miłosierdzia, jak owemu bogaczowi z przypowieści, ku zagładzie. Przyjmijmy z pokorą i ufnością słowa Chrystusa, słowa życia wiecznego i przemieniajmy swe życie.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Przez październik nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17: 00, a po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16: 00 i po nim Msza św. W czasie nabożeństw modlimy się za Misje, Ojczyznę , Ojca św., biskupów i kapłanów, za Kościół, za dzieci i młodzież, chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych. Włączmy się czynnie w te nabożeństwa.

3. We wtorek 1 października dzieci z kl. 3 otrzymają różańce na początku nabożeństwa różańcowego jako pierwszy etap ich przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. zebranie rodziców dzieci komunijnych.

4. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca okazja do spowiedzi: Od godz. 16: 30. w środę kl. 7 i 8; w czwartek kl. 5 i 6; w piątek pozostali. W sobotę rano o godz. 8: 00 Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych , a od godz. 9: 00 udamy się do chorych z komunią św. Zgłosić chorych w zakrystii do piątku.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam dzieci i młodzież, która pragnęłaby uczestniczyć w spotkaniach Grupy Apostolskiej.

6. W poniedziałek o godz. 18:15 zapraszamy parafian i nie tylko, powyżej 18 roku życia do wzięcia udziału w I edycji Kursu Alpha organizowanego w naszej Parafii. Miejsce spotkań – salka na plebani, wejście od kościoła.

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Długa nr 21 - 55, a w sobotę na godz.9:00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Długiej nr 56 – do końca.

8. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY – O sekretach nowenny pompejańskiej; GOŚĆ NIEDZIELNY – na czym polega działalność misyjna Kościoła; Margaretka z modlitwą za kapłanów; Mały Gość Niedzielny – O Królowej Różańca św. i jej pomocnikach; ŹRÓDŁO – O komandosach Pana Boga czyli aniołach.; miesięcznik NASZA ARKA - o Aniołach i Archaniołach; jest również bezpłatny miesięcznik: DOBRE NOWINY.

9. Jutro, w poniedziałek o godz. 15:00 pogrzeb + Roman Janiga. Dobry Jezu, a nasz Panie...
Zmarła + Genowefa Żydzik z ul. Akacjowej. Pogrzeb w środę: 13:30 Różaniec; 14:00 Msza pogrzebowa. Dobry Jezu, a nasz Panie..

10. Dobrego tygodnia wszystkim, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.