OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.09.2019 - 15.09.2019

1. 23 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Sami dla siebie jesteśmy tajemnicą. Podobnie nasi bliźni dla nas. Dziś prośmy Ducha Świętego o mądrość serca, aby prowadził nas w głąb tajemnicy słyszanego słowa Bożego. Aby otworzył nas na moc Chleba eucharystycznego oraz nauczył nas „liczyć dni nasze” i czytać rzeczywistość po Bożemu.

2. W sobotę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jak słyszeliśmy w słowie Księdza Metropolity, aby włączyć się w akcję Polska pod Krzyżem, zachęcam i zapraszam do wzięcia udziału w nabożeństwach w ten dzień. Do południa: Zespól Charytatywny naszej parafii organizuje w ten dzień – Dzień Chorych, samotnych i seniorów. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10:00 z udzieleniem Sakramentu Chorych. Wcześniej przed Msza św. od 9: 30 okazja do spowiedzi. Msza zostanie zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu z odśpiewaniem litanii do NMP z błogosławieństwem lurdzkim chorych. W tej mszy św. proszę aby wzięli udział uczniowie kl. 7 i 8. Po Mszy św. zapraszamy na małe co nieco na plebanię chorych i starszych, a młodzież proszę o pomoc w tej sprawie. Po południu: o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończone ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego, po nim Msza święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W nabożeństwie Drogi Krzyżowej i we Mszy św. proszę aby wzięła też udział młodzież kl. 6 wraz z rodzicami, która w tym roku rozpoczyna przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

3. Dziś składka gospodarcza do kopert. Dziękujemy za ofiarność, również przelewane pieniądze na konto parafialne.

4. Dziękuję mieszkańcom ul. Lipowa, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Polna, Ogrodowa i Spacerowa na godz. 8: 30, ze względu na spowiedź i Mszę św. dla chorych..

5. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY – Powróćmy do Boga; o Biblii z Lipowego drewna; GOŚĆ NIEDZIELNY – czy gazetowe diety cud rzeczywiście działają; Chrześcijanin a wojna; Nie wyrzeknę się wiary; oraz ŹRÓDŁO – Polska pod krzyżem; jest również najnowszy numer naszej gazetki parafialnej NASZ DOM

6. Wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a szczególnie chorym, starszym i samotnym. Dobrego tygodnia. Szczęść Boże.