OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.08.2019 - 25.08.2019

1. 20 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Słowa dzisiejszej liturgii przypominają, że wierność Bożemu słowu zawsze łączy się z cierpieniem. Odczuło to szczególnie wcielone Słowo Ojca – Jezus Chrystus. Konfrontacja z cierpieniem z powodu wierności czeka każdego, kto idzie za Nim. Ale On – Jezus, przychodzi nam z pomocą, gdy w codzienności mamy dawać świadectwo wiary. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę i modlili się za nasza parafię .

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15: 00 będzie dodatkowa Msza św. przy kapliczce / ul. Długa / w int. mieszkańców – od gradobicia.

3. W zakrystii są do nabycia albumy o kościołach naszej archidiecezji z naszego rejonu. Koszt 80 zł.

4. Dziękuję mieszkańcom ul. Parkowa nr 61 do końca, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Nowa i Cicha.

5. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY; GOŚĆ NIEDZIELNY; ŹRÓDŁO

6. Przypominamy, że Tel. stacjonarny na plebanii jest nieczynny. W sprawach kancelaryjnych proszę dzwonić na Tel. komórkowy księży. Ks. Janusz : 692 424 374

7. Zapraszam na 6 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i do Medjugorie ( koszt 1490 zł ) w dniach 23.09 – 28.09. br. Zapisy u ks. Proboszcza do 22 .08 lub bezpośrednio w biurze ORLANDO. Program pielgrzymki w gablocie.

8. Dobrego czasu wakacyjno – urlopowego życzymy wszystkim, a także pielgrzymom dobrego pielgrzymowania na Jasną Górę. Pamiętajmy w czasie wakacji o swej wierze, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. jak również o bezpieczeństwie swoim i innych. Również wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Szczęść Boże.