OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.08.2019 - 18.08.2019

1. 19 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Dzięki wierze w osobę i dzieło Chrystusa jesteśmy pewni wszelkich „ dóbr, których się spodziewamy” w niebie. Bóg jest dobry i chce naszego dobra.

2. Dziś dociera na Jasną Górę Piesza 39 Pielgrzymka Krakowska. Będą wchodzić od godz. 15: 00, a o godz. 19: 00 będą mieli Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego na wałach jasnogórskich. W intencji tych co pomagali na różny sposób w przyjęciu pielgrzymów w naszej parafii, jak również pielgrzymów z parafii i parafian, ks. Proboszcz odprawi Mszę św. na Jasnej Górze wraz z ks. Arcybiskupem o godz. 19:00. Pielgrzymi Bielsko – Żywieccy, którzy również dziś wchodzą do Częstochowy, mają Mszę św. na zakończenie pielgrzymki o godz. 13:30.

3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia N M P. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11: 00 dziękczynienie za plony – Dożynki. Po każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 będzie dodatkowa Msza św. przy kapliczce /ul. Długa/ w int. mieszkańców – od gradobicia.

5. W zakrystii są do nabycia albumy o kościołach naszej archidiecezji z naszego rejonu. Koszt 80 zł.

6. Dzisiaj w drugą niedzielę drugą miesiąca składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękujemy.

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Parkowa nr 31 - 60, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Parkowa nr 61 do końca.

8. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY; GOŚĆ NIEDZIELNY; ŹRÓDŁO.

9. Przypominamy, że Tel. stacjonarny na plebanii jest nieczynny. W sprawach kancelaryjnych proszę dzwonić na Tel. komórkowy księży. Ks. Janusz: 692 424 374

10. Zapraszam na 6 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i do Medjugorie ( koszt 1490 zł ) w dniach 23.09 – 28.09. br. Zapisy u ks. Proboszcza do 22 .08 lub bezpośrednio w biurze ORLANDO. Program pielgrzymki w gablocie.

11. Dobrego czasu wakacyjno – urlopowego życzymy wszystkim, a także pielgrzymom dobrego pielgrzymowania na Jasną Górę. Pamiętajmy w czasie wakacji o swej wierze, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. jak również o bezpieczeństwie swoim i innych. Również wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Szczęść Boże.