OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.07.2019 - 04.08.2019

1. 17 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

W środku wakacji , liturgia słowa zaprasza nas do wytrwałej i ufnej modlitwy. To doskonały czas, aby troszcząc się o wypoczynek i dobrą kondycję fizyczną, pomyśleć także o kondycji ducha. Msza św. uczy nas i uzdalnia do tworzenia relacji z Bogiem i ludźmi w nawiązaniu do daru i zobowiązań wynikających z przyjęcia chrztu.

2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi: dla dzieci w środę o godz. 17: 00, a dla pozostałych w piątek o godz. 17: 00. W sobotę rano Msza wynagradzająca Sercu Maryi ze zmianką tajemnic różańcowych o godz. 8: 00. Od godz. 9: 00 udamy się do chorych z Komunią św. Prosimy ich zgłosić do piątku w zakrystii u P. Kościelnego.

3. W zakrystii są do nabycia albumy o kościołach naszej archidiecezji z naszego rejonu. Koszt 80 zł.

4. Z poświecenia pojazdów zostało zebranych 1630 zł na środki transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać.

5. Dziękuję mieszkańcom ul. Krakowska i Łąkowa., za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Parkowa nr 1 – 30.

6. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY – o 75 rocznicy Powstania Warszawskiego; O seminarium 35+ w Łodzi; GOŚĆ NIEDZIELNY – o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego; Katolik na urlopie; ŹRÓDŁO – O Bożym dopingu czyli o wierze sportowców

7. Przypominamy: Tel. stacjonarny na plebanii jest nieczynny. W sierpniu w sprawach kancelaryjnych proszę dzwonić na Tel. komórkowy księży. Ks. Janusz: 692 424 374

8. Zapraszam na 6 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i do Medjugorie (koszt 1490 zł) w dniach 23.09 – 28.09. br. Zapisy u ks. Proboszcza do 22 .08 lub bezpośrednio w biurze ORLANDO. Program pielgrzymki w gablocie.

9. Dobrego czasu wakacyjno – urlopowego. Pamiętajmy wszędzie o swej wierze, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. jak również o bezpieczeństwie swoim i innych. Również wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Szczęść Boże.