OGŁOSZENIA DUSZPASTRSKIE 21.07.2019 - 28.07.2019

1. 16 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

W środku lata, podczas wakacji otrzymujemy w czytaniach wezwanie do zatrzymania się i wsłuchania w to, co mówi Bóg. Duchowy odpoczynek jest warunkiem owocnej aktywności, a szczególną okazją ku niemu jest udział w niedzielnej Eucharystii.

2. Zespól Charytatywny z naszej parafii, w najbliższych dniach, przeprowadzi zbiórkę pieniężną po parafii na przygotowanie posiłku w dniu 7.08 dla pielgrzymów zdążających na Jasną Górę z diecezji Bielsko - Żywieckiej. Serdeczne Bóg zapłać za otwarte serce.

3. W dzisiejszą niedzielę 21 lipca rozpoczyna się w całej Polsce obchodzony tydzień św. Krzysztofa. Po mszach św. będzie poświęcenie naszych pojazdów i można też się włączyć w Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy samochodem, na cele misyjne – zakup środków transportu dla placówek misyjnych misjonarzy. Więcej na plakacie w gablocie ogłoszeń.

4. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z których dochód będzie przeznaczony na zakup inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej i wyprawkę dla dzieci w Kamerunie, będzie we wtorek 23 lipca o godz. 16.00. Informacje w gablocie i na ulotkach. Zużyty sprzęt składamy dopiero we wtorek.

5. Składka gospodarcza do kopert na cele gospodarcze parafii wyniosła 5400 zł. serdecznie dziękujemy.

6. Są do nabycia albumy o kościołach naszej archidiecezji z naszego rejonu. Koszt 80 zł.

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Leśna, Graniczna, Krótka i Nowopole., za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Krakowska i Łąkowa.

8. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY – O wakacyjnych szlakach czyli pieszych pielgrzymkach; O telefonie zaufania; GOŚĆ NIEDZIELNY –Czy należy walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy; O akcji : Nie ma śniadania bez czytania; ŹRÓDŁO – O tym, że Msza święta jest najważniejszą modlitwą;

9. Przypominamy, że Tel. stacjonarny na plebanii jest nieczynny.

10. Z naszej parafii w piątek pożegnaliśmy + Józefę Gabryś. Dobry Jezu a nasz Panie…

11. Biuro pielgrzymkowe ORLANDO przysłało ofertę na 6 dniową pielgrzymkę na Chorwacje i do Medjugorie ( koszt 1490 zł ) w dniach 23.09 – 28.09. br. Zapraszam do wzięcia udziału w niej. Zapisy u ks. Proboszcza lub bezpośrednio w biurze ORLANDO.

12. Dobrego czasu wakacyjno – urlopowego. Pamiętajmy wszędzie o swej wierze, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. jak również o bezpieczeństwie swoim i innych. Również wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Szczęść Boże.