OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.07.2019 - 21.07.2019

15 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Kto jest moim bliźnim, okazuje się łatwiejsze od praktycznego niesienia pomocy potrzebującym. Zaszczytny tytuł „ bliźniego” otrzymać możemy po zdanym egzaminie z miłosierdzia. Jest ono drogą do życia wiecznego, wiodącą przez dostrzeżenie, wzruszenie, bliskość, opatrzenie ran, udzielenie schronienia i pielęgnację bliźniego, który zdany jest na miłosierdzie z naszej strony. Udział świadomy w Eucharystii uzdalnia do takiej postawy.

2. Zespól Charytatywny z naszej parafii, w najbliższych dniach, przeprowadzi zbiórkę pieniężną po parafii na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów zdążających na Jasną Górę, którzy u nas tradycyjnie będą mieli postój i odpoczynek połączony ze śniadaniem. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i otwarte serce.

3. W przyszłą niedzielę 21 lipca rozpocznie się w całej Polsce obchodzony tydzień św. Krzysztofa. Po mszach św. będzie poświęcenie naszych pojazdów i można też się włączyć w Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy samochodem, na cele misyjne – zakup środków transportu dla placówek misyjnych misjonarzy. Więcej na plakacie w gablocie ogłoszeń.

4. Kolejna akcją o charakterze pomocy bliźnim jest Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z których dochód będzie przeznaczony na zakup inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej i wyprawkę dla dzieci w Kamerunie. Będzie ona 23 lipca o godz. 16.00. Informacje w gablocie i na ulotkach.

5. Dzisiaj składka gospodarcza do kopert na cele gospodarcze parafii.

6. Są do nabycia albumy o kościołach naszej archidiecezji z naszego rejonu. Koszt 80 zł.

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Podkomorska, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Leśna, Graniczna, Krótka i Nowopole.

8. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY – Czym jest profanacja: O tajemnicy spowiedzi; GOŚĆ NIEDZIELNY – O Szkaplerzu NMP; Wywiad z Ewą Błaszczyk – bo życie jest żywe; ŹRÓDŁO – Jak dobrze wykorzystać wakacje;

9. Przypominamy, że Tel. stacjonarny na plebanii jest nieczynny. Prosimy w sprawach kancelaryjnych dzwonić tylko na telefon komórkowy księży: Ks. Proboszcz – 600 062 359, ks. Janusz – Wikariusz – 692 424 374

10. Biuro pielgrzymkowe ORLANDO przysłało ofertę na 6 dniową pielgrzymkę na Chorwacje i do Medjugorie ( koszt 1490 zł ) w dniach 23.09 – 28.09. br. Osoby zainteresowane proszone o kontakt z ks. Proboszczem.

11. Dobrego czasu wakacyjno – urlopowego. Pamiętajmy wszędzie o swej wierze, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. jak również o bezpieczeństwie swoim i innych. Również wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Szczęść Boże.