OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.06.2019 - 07.07.2019

1. 13 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Każda niedziela jest „ małą Paschą”, przejściem Pana. To dzień Pański, w którym sobie przypominamy i uobecniamy dzieła Boże. Nasze życie jest drogą ku innemu, wiecznemu życiu. Eucharystia jest pokarmem na drogę. Należymy do Boga i tylko w Nim znajdujemy prawdziwy odpoczynek i wytchnienie.

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci w środę od godz. 17: 00, a dla pozostałych w czwartek przed mszą św. ranną i w piątek od godz. 17: 00. Do chorych udamy się z Komunią św. w sobotę od godz. 9: 00. Potwierdzić chorych do piątku. W sobotę pierwszą miesiąca Msza św. i zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8: 00.

3. Dziękuję mieszkańcom ul. Starowiejska nr 1 - 23, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Starowiejska nr 24 do końca, oraz ul. Głogowa.

4. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY; GOŚĆ NIEDZIELNY; ŹRÓDŁO; Dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży starszej i nie tylko – O tym, że życie jest najpiękniejszym darem; o nadziei dla nieudanych małżeństw; Dekalog życia w czystości;

5. Pan kościelny Marek Odój zrezygnował z pełnionej funkcji kościelnego – zakrystianina. Dziękujemy mu za roczną posługę w naszej świątyni i w parafii i życzymy potrzebnych łask w życiu osobistym. Obecnie funkcję kościelnego – zakrystianina pełni P. Krzysztof Kubek oraz będzie mu pomagał P. Marek Stachura.

6. Ze względu na problemy techniczne telefonu stacjonarnego do parafii, prosimy o kontakt z parafią na telefon komórkowy: Ks. Proboszcz – 600 062 359, ks. Janusz – Wikariusz – 692 424 374

7. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Zespołu Charytatywnego na plebanii.

8. Dobrych wakacji wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje, zwłaszcza dzieciom. Pamiętajmy wszędzie o swej wierze, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. jak również o bezpieczeństwie swoim i innych. Również wszystkiego najlepszego solenizantom tego tygodnia. Szczęść Boże.