OGŁOSZENIA DUSZPASTRESKIE 23.06.2019 - 30.06.2019

1. 12 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

"Bojaźń Pańska początkiem mądrości". Nie jest ona strachem przed Bogiem, ale znakiem pokory i zaufania. Otwiera na dziękczynienie i uwielbienie. Uczestnicząc w Eucharystii z bojaźnią, robimy miejsce Bogu i jego łasce. Bojaźń pańska pozwala rozpoznać Chrystusa w Jego słowie i z miłością przyjmować Ciało Pańskie. Z takim nastawieniem trwajmy przed Bogiem, otwierając przed Nim serca.

2. Dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć w ubiegłą niedzielę Uroczystość Odpustową naszej parafii oraz w czwartek - Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję Panom kościelnym, Służbie Liturgicznej Ołtarza, P. Organistce ze scholą, dzieciom przeżywającym I rocznicę Komunii św., dzieciom sypiącym kwiatki, osobom przygotowującym ołtarze, Margaretkom za niesienie feretronu, strażakom OSP Bobrek za niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy, i wszystkim uczestnikom nabożeństw. Również klubowi jeździeckiemu IKARION za udostępnienie w odpust koników na przejażdżki dla dzieci. Niech Chrystus sam będzie dla was nagrodą i obdarza swym błogosławieństwem.

3. Zapraszam do licznego udziału we mszach z procesją w tym tygodniu o 17: 30 w ramach Oktawy Bożego Ciała. W czwartek zakończenie oktawy z błogosławieństwem dzieci po procesji. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę uroczystość św. Piotra i Pawła. Składka w czwartek, piątek i sobotę na budownictwo sakralne w diecezji i Świętopietrze.

4. Dziękuję mieszkańcom ul. Kolista nr 31 do końca, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o naszą mieszkańców ul. Starowiejska nr 1 - 23.

5. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY – Jak pięknie być ojcem – wywiad z diakonem stałym; Po co kary w kościele?; GOŚĆ NIEDZIELNY – jak być dobrym ojcem; O wierze Boga ukrytym w Najświętszym Sakramencie; O zadłużeniu Polaków, bo żyjemy ponad stan; ŹRÓDŁO – jak wykorzystać wakacje; Dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży starszej i nie tylko – O tym, że życie jest najpiękniejszym darem; o nadziei dla nieudanych małżeństw; Dekalog życia w czystości;

6. Dobrych wakacji wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje, zwłaszcza dzieciom. Pamiętajmy wszędzie o swej wierze, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. jak również o bezpieczeństwie swoim i innych. Również wszystkiego najlepszego solenizantom tego tygodnia. Szczęść Boże.