OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.06.2019 - 23.06.2019

1. NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiejsza uroczystość stawia nas wobec tajemnicy Trójcy Przenajświętszej, wobec Trzech Osób zjednoczonych tak mocno, że mówimy o Jednym Bogu. Nie sposób zgłębić rozumem tej prawdy. Możemy jednak dzięki wierze jej doświadczyć: w działaniu i owocach, które w nas się rodzą. Każda Eucharystia wprowadza w tę tajemnicę, bo ON dzięki Niej, zechciał w nas zamieszkać. Z wiarą przyjmijmy ten dar. Jest to również dzień imienin całej naszej rodziny parafialnej. Więc wszystkim, życzę mocy działania Boga Trójjedynego w życiu każdego z was.

Podczas sumy odpustowej o godz. 11: 00, którą będzie sprawował ks. bp. Janusz Mastalski, dzieci z kl. 4 będą przeżywać swoją pierwszą rocznicę pełnego uczestnictwa we Mszy św. Dziękujemy Mu za to wyróżnienie naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję również ks. Augustynowi Dziędzielowi, który świętuje 60 rocznicę święceń kapłańskich, a pracuje obecnie jeszcze w Moskwie, za włączenie się w tę uroczystość, jak również ks. Kazimierzowi Rybakowi.

2. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała na tej samej trasie co w inne lata. Ołtarz I –– przy DPS proszę o przygotowanie przez siostry, podopiecznych DPS i mieszkańców Podkomorka; Ołtarz II –– przy Czworakach – przez mieszkańców Bobrek Górny; Ołtarz III –– przy kapliczce NMP – mieszkańcy Bobrek Dolny; Ołtarz IV – przy bramie kościoła – Dzieci , które w tym roku mają rocznicę swej I Komunii św., oraz dzieci, które miały I Komunię w tym roku w innych parafiach z naszej parafii. Zapraszam do licznego udziału we Mszy św. w Boże Ciało i procesji oraz przez oktawę: rodziny, dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania, dzieci w strojach komunijnych, dzieci przedszkola , 0 i kl. 1 i 2 zapraszam do sypania kwiatów podczas procesji, Panie do feretronów, strażaków do baldachimu, chorągwi i zabezpieczenia trasy procesji. Ze względu na upały Msza święta w Boże Ciało z procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o godz. 8:00, a po niej będzie procesja. W DPS msza będzie wyjątkowo o 11:00.

3. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o naszą mieszkańców ul. Kolista nr 31 do końca.

4. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 4650 zł. Serdecznie dziękuje za ofiary.

5. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY - O szkolnym falstarcie sześciolatków; GOŚĆ NIEDZIELNY – o ciemnej stronie Internetu; o wartości tradycyjnych modlitw; Jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci ; ŹRÓDŁO – św. Rita wciąż pomaga; Miesięcznik CUDA i ŁASKI BOŻE – o bł. Michale Giedroyciu;

6. Dobrego świętowania Odpustu w gronie rodzinnym i przyjaciół, i dobrego tygodnia dla wszystkich. Dziś po mszach dzieci będą mogły przejechać się na konikach z IKARIONU po łące przed plebanią. Szczęść Boże.