OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.05.2019 - 19.05.2019

1. 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Trudy podróży wydają się mniej uciążliwe, gdy wiemy, dokąd dążymy, i gdy ten cel wydaje nam się atrakcyjny. Dziś liturgia ukazuje nam” niebieskie radości”, do których zmierzamy, „podążając za zwycięskim Pasterzem”. Czy perspektywa życia wiecznego, w którym Bóg zaspokoi każdy nasz głóg i otrze nam z oczu wszelką łżę, jest dla nas dostatecznie fascynująca, by dać nam siłę do życia? Każda Msza Święta jest dla nas szansą, aby na nowo nią się zachwycić. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Św. Jan Maria Vianney powiedział: „ nie ma złych księży, są tylko tacy, za których wierni mało się modlą”.

2. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych na godz. 17: 30 - na Msza św. z nabożeństwem majowym. W DPS majówka o 14.30 i po niej Msza Święta. W niedziele po każdej Mszy świętej.

3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Nadwiślańska nr 71 – 95, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasza świątynię mieszkańców z ul. Nadwiślańska nr 96 – do końca.

4. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY - Pasterz dobry czyli jaki?; O aniele miłosierdzia nad Wilnem; GOŚĆ NIEDZIELNY – O tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?; Wywiad z ks. Węgrzyniakiem, o tym jakich księży potrzebuje Kościół; ŹRÓDŁO - O Pośredniczce Łask; Jak często się spowiadać; Miesięcznik Rodzin Katolickich NASZA ARKA - o Sanktuarium Maryjnym w Tyliczu;

5. Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia dla wszystkich.