OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.04.2019 - 05.05.2019

1. II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Śmierć Jezusa i Jego chwalebne zmartwychwstanie obwieszcza światu przebaczenie grzechów, odkupienie win, dar nowego życia w Chrystusie. Dlatego zakończenie oktawy paschalnej to święto Miłosierdzia Bożego, Bożej wierności pomimo słabości człowieka. Oddajmy się Temu Miłosierdziu, podczas adoracji i koronki do Bożego Miłosierdzia.

2. Jutro święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha bp i męcz. , głównego patrona Polski – przeniesione z oktawy zmartwychwstania Pańskiego, oraz święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dr kościoła i patronki Europy; oraz dzień męczeństwa duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W środę wspomnienia św. Józefa , rzemieślnika, patrona ludzi pracy. W piątek uroczystość N M P Królowej Polski. Msze święte jak w niedzielę, na sumie modlimy się za strażaków i ich rodziny z racji ich święta św. Floriana przypadającego w sobotę. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji uroczystości.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszam do kościoła przez miesiąc maj - dzieci, młodzież i starszych na godz. 17: 30 - Msza św. z majówką.

4. W poniedziałek o 16:30 spotkanie dla dzieci z kl. 4, które w tym roku będą przeżywać rocznicę swej I Komunii św. Również w poniedziałek zapraszam uczniów kl. 6 na Mszę św. i po niej na spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

5. W środę i czwartek od 17:00 przed Mszą św. spowiedź przed I piątkiem miesiąca. W pierwszy piątek jest Uroczystość NMP i nie będzie specjalnej spowiedzi. W sobotę o godz. 8:00 Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych z racji I soboty miesiąca. Po Mszy św. od godz. 9:00 udamy się z komunią św. do chorych. Proszę ich zgłosić do piątku w zakrystii.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy +Daniel Piekarz. Dobry Jezu, a nasz Panie...

7. Dziękuję mieszkańcom z ul. Nadwiślańska nr 1 – 35, za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasza świątynię mieszkańców z ul. Nadwiślańska nr 36 - 70 .

8. Prasa katolicka: DOBRE NOWINY – bezpłatna gazetka ewangelizacyjna; IDZIEMY - O barwach Miłosierdzia; GOŚĆ NIEDZIELNY - O historii paryskiej katedry; Czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje;

9. Dobrego świętowania Święta Miłosierdzia i całego tygodnia. Przypominamy: że dziś wybory Sołtysa naszej wiejskiej społeczności w lokalu Szkoły. W poniedziałek po południu w Domu Ludowym dyżur Radnych Gminy.