OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.04.2019 - 28.04.2019

1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„Poznała Zbawiciela z świętego obrazka, Upadła na kolana i krzyknęła: „Chryste!”.
Bije głową o ziemię z serdeczną rozpaczą.A Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem.
I rzeknie: „ Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą, Dwa dni leżałem w grobie.I dziś zmartwychwstałem.” /Jan Lechoń/

Niech Zmartwychwstanie Chrystusa będzie również dla nas znakiem zwycięstwa miłości i umocni w nas w wierze z nadzieją, że również zmartwychwstaniemy!

Obfitych łask i błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana Naszego Jezusa Chrystusa oraz pełnych pokoju świąt wielkanocnych w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów z radosnym Alleluja na ustach i w sercu!

Szczęść Boże! Chrystus zmartwychwstał – Prawdziwie zmartwychwstał.

Życzymy wam Parafianom i waszym gościom – duszpasterze wraz z Radą Parafialną.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy nam przekazali życzenia świąteczne na różne sposoby, jak również uczestnikom i organizatorom oraz zaangażowanym w bezpieczne przeprowadzenie Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową między naszymi parafiami oraz wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć w jak najlepszy sposób te Święte Dni. Wszystkim, którzy znaleźli trochę czasu, aby w modlitwie trwać przed Panem w Ciemnicy czy przy Grobie Pańskim.

3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Akacjowa nr 36 do końca oraz ul. Bagienna za troskę o świątynie, jak również tym, którzy pomagali w wiosennym uporządkowaniu terenu wokół kościoła i posesji plebanii, oraz tym, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, jeździli po kwiaty. W sobotę proszę o troskę o nasza świątynię mieszkańców z ul. Nadwiślańska nr 1 – 35.

4. Składka gospodarcza wyniosła 3960 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Prasa katolicka: zapraszam do nabycia i lektury świątecznych wydań prasy katolickiej.

6. Radosnych świąt i całego tygodnia oktawy Zmartwychwstania. W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.