OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.04.2019 - 14.04.2019

1. 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Eucharystia to czas , w którym Pan Bóg otwiera dla nas „ drogę przez morze i ścieżkę przez potężne wody”. Gromadzi nas tu, na tej Świętej Liturgii, znając wszystkie nasze radości i problemy, upadki i niepowodzenia. W Eucharystii Bóg dokonuje dla nas cudu paschy, to znaczy poprzez swoje słowo i moc Ofiary Chrystusa pragnie przeprowadzić nas przez wszystko, co dziś wydaje się być niemożliwe. Serdecznie dziękujemy ks. dr Wojciechowi Rzepie z diecezji Łomżyńskiej za pomoc nam w podejściu i zrozumieniu tych spraw, poprzez głoszone dla nas rekolekcje. Niech Najwyższy Pan będzie dla niego samą nagrodą i błogosławi w jego pracy kapłańskiej, tam gdzie został posłany, aby pełnić swoją służbę Bożą i życzymy już jemu i parafianom jego radosnych Świąt Zmartwychwstania.

2. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17: 00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15: 30. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na każdej Mszy poświęcenie palm, a na sumie z Msza św. rozpocznie się przed kościołek obrzędem poświecenia palm i procesją wokół kościoła, a po Mszy konkurs palm. Po południu o godz. 18: 00 zapraszam na tradycyjną Drogę Krzyżową na trasie: – kościół w Gromcu rozpoczęcie, przejście do naszego kościoła w Bobrku, i potem dojście do kościoła w Gorzowie. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy przejścia. Uczestników proszę o zabranie elementów odblaskowych i kierujmy się wskazaniami porządkowych.

4. W sobotę w Gorzowie od 9: 00 – 12:00 okazja do spowiedzi świątecznej.

5. U Pań z Zespołu Charytatywnego można nabyć Baranki Caritas i świece Paschaliki, a w tygodniu w zakrystii. Dochód przeznaczony jest dla Caritas naszej Archidiecezji, a nadwyżka ze sprzedaży na cele charytatywne w parafii.

6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Jarzębinowej, za troskę o świątynie, a w sobotę na godz. 9: 00, proszę mieszkańców ul. Akacjowa nr 1 - 35 . Jest prośba, aby uprzątnąć nagrobki w tym tygodniu i zapełnić kontener, aby za tydzień w poniedziałek, można było wywieść śmieci.

7. Prasa katolicka: ŹRÓDŁO: w nim –Od spowiedzi do kierownictwa duchowego; Rodzina sercem społeczeństwa; GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: O młodości i starości co w jednym stały domu; oraz Wielkopostny cykl pod hasłem „ Droga Krzyża”; Gość niedzielny z dodatkiem - płytka z filmem; IDZIEMY – a w nim: O egzorcyzmach bez mitów; O lekach; DROGA: - O Bogu silniejszym od szatana; Bierzmowanie bez tajemnic;

8. W poniedziałek o 15: 30 pogrzeb + Zbigniew Paszek. Dobry Jezu a nasz Panie…..

9. Dobrej niedzieli i tygodnia życzę wszystkim parafianom.

Nasza Parafia pragnie zorganizować wraz sąsiednimi parafiami z Gromca i Gorzowa - wspólne wyjście/wyjazd do kina w Oświęcimskim Centrum Kultury w Wielki Poniedziałek tj. 15 kwietnia na godz. 19:45, na film „Miłość i Miłosierdzie” – Jezu, ufam Tobie, - o św. siostrze Faustynie.

Zapisy w zakrystii do czwartku wraz z wpłatą 25 zł - tj. cena biletu i przejazd.