OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.03.2019 - 07.04.2019

1. 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przychodzimy na Eucharystię w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, a dzisiejszy dzień przypomina nam o radości, która wypływa ze zmartwychwstania Pańskiego. Zgodnie z wielowiekową chrześcijańską tradycją w dzień Pański nie podejmujemy codziennych praktyk postnych, bo świętujemy dzień naszej Paschy – zmartwychwstanie Pana. Chcemy błogosławić i wychwalać Boga za Jego dobroć i troskę, którą nam okazuje, przygarniając nas do siebie jako swoje dzieci.

2. W tym tygodniu we czwartek rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które potrwają do przyszłej niedzieli. Program rekolekcji był podany w gazetce Nasz Dom i jest w gablocie.

3. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17: 00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15: 30. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Zbiórka w ubiegłą niedzielę, zorganizowana przez Zespół Charytatywny naszej parafii wraz z Radą Parafialną i Sołecką wraz z P. Sołtysem oraz Radnych Gminy jako solidarne wsparcie naszej społeczności parafialnej Bobrka, wobec rodzin poszkodowanych wyniosła 5530 zł. Do tej akcji włączyła się również Parafia w Gorzowie i młodzież tam zebrała 1787 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane jednej z rodzin, ze względu na duże straty. Druga poszkodowana rodzina też wyraziła taka wolę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5. U Pań z Zespołu Charytatywnego można nabyć Baranki Caritas i świece Paschaliki, a w tygodniu w zakrystii. Dochód przeznaczony jest dla Caritas naszej Archidiecezji, a nadwyżka ze sprzedaży na cele charytatywne w parafii.

6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Długa nr 56 – do końca, za troskę o świątynie, a w sobotę na godz. 12: 00 / po zakończonej spowiedzi /, proszę mieszkańców ul. Jarzębinowej.

7. Prasa katolicka: ŹRÓDŁO: w nim – O polach nadziei; Czynić dobro; GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: o rozeznaniu duchowym; dodatek - Ziołowa Apteczka na wiosnę; oraz Wielkopostny cykl pod hasłem „ Droga Krzyża”; IDZIEMY – a w nim: Na życiowym zakręcie ; o ekstremalnej drodze krzyżowej; Jak pokonać kryzys; NASZA ARKA: o św. Gemmie Galgani – córce boleści; MIŁUJMY SIĘ – specjalne wydanie bezpłatne. Gdyby ktoś chciałby nabywać ten dwumiesięcznik można zamówić samemu albo Parafia zamówi i będzie można osobie odbierać w kościele. DOBRE NOWINY: Dlaczego Jezus umarł. Numer bezpłatny.

8. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Chełmka par. pw. Miłosierdzia Bożego do Czernej lub Kalwarii wyruszy 5 kwietnia po Mszy św. o godz. 18: 00 z parafii w Chełmku. Informacje o niej na stronie internetowej: www.edk.org.pl i na plakacie.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu pożegnaliśmy + Marian Toporek l. 82. Dobry Jezu …

10. Dobrej niedzieli i tygodnia , a szczególnie czasu rekolekcji życzę wszystkim parafianom.