OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.03.2019 - 31.03.2019

1. 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przychodzimy do miejsca świętego, aby uczcić Boga w świętym dniu. Niedzielna Eucharystia jest czasem zasłuchania się w to, co Pan pragnie nam przekazać. Prośmy Go o dar widzenia Go w codzienności, do której wrócimy po Mszy świętej.

2. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17: 00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15: 30. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w kościele o 8:00 i 17:30 a w kaplicy DPS o 9:45, podczas której Siostry Szarytki odnowią swoje święte śluby zakonne. Jutro obchodzony jest Dzień świętości Życia. Można podczas Mszy św. podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

4. W związku z nawałnicami jakie przeszły nad naszą miejscowością Bobrek, uległy uszkodzeniom budynki mieszkalne naszych parafian. W dzisiejszą niedzielę Zespół Charytatywny naszej parafii przeprowadza zbiórkę pieniężną do puszek po mszach świętych dla poszkodowanych rodzin. W organizację zbiórki włączy się Rada Parafialna i Sołecka wraz z P. Sołtysem oraz Radni Gminy.

5. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć u Pań z Zespołu Charytatywnego Baranki Caritas i świece Paschaliki, a w tygodniu w zakrystii. Dochód przeznaczony jest dla Caritas naszej Archidiecezji, a nadwyżka ze sprzedaży na cele charytatywne w parafii.

6. Zespół Szkół Salezjańskich ogłasza nabór do klas pierwszych w roku 2019 / 2020 i ogłasza dzień otwartych drzwi szkoły w piątek 29 marca. Oraz informuje o turnusie dla dzieci, młodzieży i rodzin pt. „ Wakacje z Salezjanami”. Szczegóły w gablocie. Również w gablocie jest informacja o Wakacjach z Wartościami organizowanymi przez KSM naszej Archidiecezji.

7. Dziękuję mieszkańcom z ul. Długa nr 31 – 55, za troskę o świątynie, a w sobotę proszę mieszkańców ul. Długa nr 56 - do końca.

8. Prasa katolicka: ŹRÓDŁO: w nim – O tym, że życie jest święte; GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: Przydatny rachunek sumienia; Czemu służy tajemnica spowiedzi; Wielkopostny cykl pod hasłem” Droga Krzyża”; IDZIEMY – a w nim: Jak chronić nasze dzieci; Śpiew, wiara i rodzina; Lekarstwo na brud; MIŁUJMY SIĘ – specjalne wydanie bezpłatne. Gdyby ktoś chciałby nabywać ten dwumiesięcznik można zamówić samemu albo Parafia zamówi i będzie można osobie odbierać w kościele.

9. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Chełmka par. pw. Miłosierdzia Bożego do Czernej lub Kalwarii wyruszy 5 kwietnia po Mszy św. o godz. 18:00 z parafii w Chełmku. Informacje o niej na stronie internetowej: www.edk.org.pl i na plakacie.

10. Ze wspólnoty DPS w tym tygodniu pożegnaliśmy + Marka Krzysztofa. Dobry Jezu ...

11. Dobrej niedzieli i tygodnia życzę wszystkim parafianom, a szczególnie solenizantom.

12. Radni Gminy z Bobrku informują, iż w każdy ostatni poniedziałek miesiąca będzie pełniony dyżur przez Radnych w Domu Ludowym w Bobrku przy ul. Nadwiślańskiej w godz. 17:30 – 19:00. Najbliższe spotkanie odbędzie się 25 marca 2019 r. Celem dyżurów jest zapoznanie się z problemami mieszkańców Bobrka. Radni serdecznie zapraszają zainteresowanych mieszkańców jutro na poniedziałkowe spotkanie.