OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.03.2019 - 17.03.2019

1. 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj, w dzień Pański, wspominamy dzieło stworzenia świata i dzieło odkupienia człowieka. Przychodzimy na Eucharystię, aby Bogu Ojcu dziękować za dar naszego życia. W pokorze uznajemy również, że ulegamy licznym pokusom, i prosimy Go o dar nawrócenia.

2. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17: 00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 15: 30. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert na renowacje dzwonów. Bóg zapłać za ofiary. Przyszła niedziela II Wielkiego Postu przeżywana jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami i składka w przyszłą niedziele jest na pomoc misjonarzom. Można włączyć się to dzieło wysyłając SMS podany na plakacie.

4. Szkoła Podstawowa nr 154 dla dzieci z wadą słuchu w Krakowie w Borku Fałęckim zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców wraz dziećmi na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, który odbędzie się w czwartek 12.03. 2019 r. o godz. 10: 00. Szczegóły w gablocie.

5. Zespół Szkół Salezjańskich ogłasza nabór do klas pierwszych w roku 2019 / 2020 i ogłasza dzień otwartych drzwi szkoły w piątek 29 marca. Oraz informuje o turnusie dla dzieci, młodzieży i rodzin pt. „ Wakacje z Salezjanami”. Szczegóły w gablocie.

6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Polna, Ogrodowa, Spacerowa, za troskę o świątynie, a w sobotę proszę mieszkańców ul. Długa nr 1 - 30.

7. Prasa katolicka: ŹRÓDŁO: w nim – Jak przygotować się do rekolekcji; O filmie „ Największy dar” , który porusza problem miłości i przebaczenia; GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: Wielkopostny cykl pod hasłem” Droga Krzyża”; o sensie umartwienia i pokuty; o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci ; IDZIEMY – a w nim: O kluczu do Wielkanocy; o tym, że szatan łowi w ciemności ; o stuleciu Konferencji Episkopatu Polski; CUDA I ŁASKI BOŻE: O służebnicy Bożej s. Magdalenie –  w przyjaźni z Sapiehami, Rydlami, Stryjeńskimi. DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZETEGO - to bezpłatna gazetka Fundacji Małych Stópek;

8. Dobrej niedzieli i tygodnia życzę wszystkim parafianom, a szczególnie solenizantom