OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.01.2019 - 03.02.2019

1. 3 NIEDZIELA ZWYKŁA w ciągu roku

Bóg daje nam łaskę, poprzez uczestnictwo w Eucharystii. Możemy nie tylko usłyszeć Boga, poprzez czytane Słowo Boże, ale również odpowiedzieć na Jego słowo postawą serca i ciała w czasie liturgii, oraz przyjmując Go, Który się za nas ofiaruje, aby z Nim wychodzić w drogę z miłością ku Ojcu i ku braciom.

2. Dziś ostatni dzień Światowych Dni Młodzieży w Panamie. /Słowo Metropolity/

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w środę o godz. 17:00 , dla pozostałych w piątek o 17:00.

4. W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z mszy św. tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Porządek nabożeństw w ten dzień : o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z racji I soboty miesiąca i o 8: 30 Msza święta. Po południu o 17:30 różaniec w intencji osób konsekrowanych i o powołania do życia zakonnego i o 17: 30 Msza święta. W nabożeństwie różańcowym uczestniczą przygotowujący się do bierzmowania z kl. 6 i 7. Potem uczestniczą we Mszy św. , a po niej spotkanie z kl. 6. W DPS Msza św. o 9: 45. Na każdej Mszy świętej poświecenie gromnic. W zakrystii są do nabycia gromnice.

Natomiast w Domu Ludowym o godz. 14:00 odbędzie dodatkowa Msza święta i opłatek oraz świąteczne spotkanie dla wszystkich seniorów i osób samotnych. /Zaproszenie od Sołtysa, Rady sołeckiej i Radnych gminy/.

Do chorych udamy się w sobotę od godz. 11:00. Zgłosić chorych do piątku w zakrystii.

5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Parkowa, nr 1 do 30, za troskę o świątynie, a w piątek po Mszy św. wieczornej proszę mieszkańców ul. Parkowa od nr 31 - 60 . Choinki i szopkę będziemy rozbierać w poniedziałek4 lutego o godz. 8:00. Bardzo proszę parafian o pomoc w tym zakresie zarówno mężczyzn jak i kobiety.

6. Prasa katolicka: ŹRÓDŁO: - Co znaczy ofiarować siebie; 150 rocznica urodzin Wyspiańskiego; o godności każdego życia czyli o chorych dzieciach. NASZA ARKA: - Różańcowe tajemnice życia Maryi; GOŚĆ NIEDZIELNY – Na czym polega fenomen ŚDM; Czym jest modlitwa autentyczna?; jest z tym numerem płytka z filmem „Bóg nie umarł 2” ; Jest również bezpłatny numer gazetki ewangelizacyjnej: DOBRE NOWINY

7. Dobrego tygodnia życzę wszystkim parafianom, a szczególnie dzieciom i młodzieży rozpoczynającym drugi semestr nauki w szkole. Drugi semestr jest krótszy. To już z górki - wiosna niedługo przed nami i znów będą wakacje.