OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.01.2019 - 20.01.2019

1. NIEDZIELA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Jezus przyjął chrzest i objawił nam, że jest jedno z Ojcem i Duchem Świętym. Bogu dziękujmy dziś i zawsze za nasze zanurzenie przez chrzest w miłości Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Z pokorą prośmy, jako umiłowani synowie i córki Boga Ojca, byśmy pragnęli każdego dnia, wzrastać w łasce chrztu świętego.

2. Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego, choć zwyczajowo w naszej Ojczyźnie kolędy będą brzmieć do 2 lutego, do Matki Bożej Gromnicznej. Jutro w poniedziałek zaczyna się Okres Zwykły w ciągu roku i trwa do wtorku przed Wielkim Postem – w tym roku (5.03) i powtórnie zaczyna się w poniedziałek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego (10.06 ) i kończy się w sobotę przed I niedzielą Adwentu(30.11).

3. Już dziś informujemy, że 2 lutego o godz. 14: 00 w Domu Ludowym odbędzie się opłatek i świąteczne spotkanie dla wszystkich seniorów i osób samotnych.

4. Składka gospodarcza do kopert w dzisiejszą niedzielę na naprawę dzwonów. Serdecznie dziękuję za ofiarność dzisiaj i w najbliższych dniach na konto parafii.

5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Krakowska i Łąkowa, za troskę o świątynie, a w sobotę o godz. 9:00 proszę mieszkańców ul. Leśna, Nowopole, Graniczna i Krótka.

6. Prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY –a w nim: Chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem; Wejście w nowy rok to często impuls do podjęcia decyzji o zmianie pracy. Jak się przygotować do tego kroku. Jest też obrazek z modlitwa męża za żonę.

7. Dobrego tygodnia życzę wszystkim parafianom, a szczególnie dzieciom i młodzieży rozpoczynających ferie szkolne. Życzę bezpiecznych zabaw i radosnych powrotów do domu z wyjazdów.