OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.12.2018 - 23.12.2018

1. 3 NIEDZIELA ADWENTU

W trzecią niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą „Gaudete”, czyli „ Radujcie się”, szczególnie mocno rozlega się obecne w tym okresie liturgicznym wezwanie do radości. „ Radujcie się zawsze w Panu” – powtarza z naciskiem św. Paweł. Obecność Pana w innych ludziach i w naszych sercach jest niezmiennym powodem radości i oparciem w każdym trudzie i bólu. Jan Chrzciciel pod natchnieniem Ducha pańskiego głosi: Jezus przyjdzie wkrótce. Pan jest blisko! To Jego czas.

2. Zapraszam do uczestnictwa w ostatnich w tym tygodniu mszach świętych roratnich. W tym tygodniu Roraty: Poniedziałek, środa i piątek o 17: 30. We wtorek i czwartek o 6: 45, w sobotę o 8: 00.

Msza św. wieczorna w sobotę o 17: 30 jest już z 4 niedzieli Adwentu.

3. Po mszach można nabyć świece CARITAS oraz opłatki na stół wigilijny u Pań z Zespołu Charytatywnego. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz na trwałe produkty dla przygotowania paczek na święta. Paczki można składać do wtorku. W tym dniu panie z Zespołu Charytatywnego przygotują paczki i rozwiozą je do potrzebujących rodzin.

4. Spowiedź przedświąteczna sobotę w od godz. 14:00 – 15:30, i od 16:00 – 17:30.

Spowiedź w parafii Gromiec: w piątek 21 grudnia od 16:00 – 18:00;

w parafii Gorzów: w sobotę 22 grudnia od 9:00 – 12:00;

5. Składka gospodarcza do kopert w ubiegłą niedzielę wyniosła 9350 zł. . Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary. W środę od godz. 8: 00, chcemy ustawiać choinki i szopkę w kościele, bardzo proszę chętnych do pomocy w ustawieniu choinek i ich przyozdobieniu.

6. Plan wizyty duszpasterskiej czyli kolędy jest położony obok gazet w przedsionku.

7. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Kolista nr 31 do końca.

W sobotę na godz. 9: 00 proszę mieszkańców ul. Starowiejskiej od nr 1 - 23.

8. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Źródło: - o nadziei splecionej z wiarą i miłością; Cuda i łaski: - o Matce Bożej Saneckiej- Matce Oczekiwanego Macierzyństwa; Gość Niedzielny: a w nim : O patronie szukających prawdy oraz płyta z najpiękniejszymi kolędami; Mały Gość Niedzielny: O przygotowaniach do świąt; O tym co się tam zdarzyło oraz ikona Matki niosącej Ducha Świętego z modlitwą o dary Ducha Świętego;

9. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia w przygotowaniu się na święta, a zwłaszcza dobrej spowiedzi. Szczęść Boże.