OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.12.2018 - 09.12.2018

1. 1 NIEDZIELA ADWENTU

Pan daje nam poznawać swoje drogi, pokazuje swoją wolę według miary naszej ufności i otwartości na jego działanie. Jezus przychodzi w każdej Eucharystii. Każdego dnia spełnia dane nam obietnice. Nie szukajmy innych znaków, przyjmijmy Jego łaskę i nabierzmy ducha.

2. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu – duchowego przygotowanie na obchody pamiątki Jego przyjścia na świat – do swoich, których powołał do istnienia. Zapraszam do uczestnictwa we mszach świętych roratnich. W tym tygodniu Roraty: Poniedziałek, środa czwartek i piątek o 17: 30. We wtorek o 6: 45.

3. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M P. O godz. 12: 00 w tzw. Godzinie Łaski będzie odprawiona dodatkowa Msza św. w tę uroczystość, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi, a w D P S Msza św. o godz. 15: 00. Msza św. wieczorna w sobotę o 17: 30 jest już z 2 niedzieli Adwentu.

4. Po mszach można nabyć opłatki na stół wigilijny u Pań z Zespołu Charytatywnego. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze na trwałe produkty dla przygotowania paczek na święta, można je przynosić przychodząc do kościoła na msze św. roratnie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza do kopert. Bóg zapłać za ofiarność.

5. We wtorek święto św. Barbary Patronki górników. Serdecznie zapraszam wszystkich górników i ich rodziny na Mszę św. w dniu ich święta o godz. 10: 00.

6. W środę, czwartek i piątek od 17: 00 okazja do spowiedzi z racji I piątku miesiąca.

7. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 96 do końca.

W sobotę na godz. 9: 00 proszę mieszkańców ul. Kolista nr 1- 30

8. Do chorych ze spowiedzią i Komunią świąteczną udamy się w sobotę – 8 grudnia od godz. 10: 00. Proszę zgłosić osoby chore i starsze w zakrystii po mszach do piątku.

9. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Źródło: - o Adwentowym pielgrzymowaniu; DROGA dla nastolatków: - o Stresie; Mały Gość Niedzielny dla dzieci: - o adwentowych sygnałach z nieba; Gość Niedzielny: Z duchem Twoim – refleksje adwentowe do przemyśleń.

10. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia jak również wszystkim solenizantkom i solenizantom.

Szczęść Boże.