OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.11.2018 - 18.11.2018

1. 32 NIEDZIELA ZWYKŁA

Stajemy dziś przed ołtarzem Pana, modląc się pokornie: „ Boże, oddal od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie pełnić Twoją służbę.” Prosimy Boga, by chronił nas i naszą Ojczyznę i prowadził bezpiecznie nie po to jednak, by jedynie cieszyć się komfortem życia, ale by swobodnie, bez przeszkód służyć Bogu i Ludziom w naszej Ojczyźnie. Celem bowiem ludzkiego życia nie jest błogostan, ale miłość wyrażona w służbie Bogu i Ojczyźnie. Czego z serca, w dniu dzisiejszego święta Niepodległości, sobie i Wam parafianom życzę.

2. W dzisiejszą niedziele po każdej Mszy św. adoracja dziękczynna za 100 lat Niepodległości. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy II Światowy Dzień Ubogich. Postarajmy się zaprosić uboższych sąsiadów do swoich domów, aby wspólnie przeżyć niedzielę. Składka w przyszłą niedzielę, jak było w liście naszego metropolity w ubiegła niedzielę, na rzecz ubogich rodzin w parafii i w Krakowie.

3. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 1 - 35

W sobotę proszę mieszkańców ul. Nadwiślańska nr 36 – 70, na godz. 9: 00.

4. Dzisiejsza składka gospodarcza do kopert i na konto parafialne, przeznaczona będzie na wywóz śmieci z cmentarza. Już zapłaciliśmy 3500 zł., a czekają nas kolejne wywózki śmieci. Proszę też o niewyrzucanie śmieci za ogrodzenie, tylko do kontenerów. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

5. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Źródło – poświęcony 100 – leciu Niepodległości; Cuda i Łaski – o Słudze Bożym O. Rudolfie Warzecha ; Gość Niedzielny: Kościół katolicki najsilniej jednoczył Polaków z trzech zaborów; Jaki będzie Kościół po synodzie; O odkryciu największego wirusa na świecie; Jest również dla dzieci Mały Gość z historią harcerstwa w formie komiksu.

6. Życząc wszystkim dobrej niedzieli, dobrego świętowania i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże.