OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.11.2018 - 11.11.2018

1. 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Jesteśmy wezwani, by słuchać głosu Pana, Jego poleceń i nakazów, gdyż tylko On jest Bogiem prawdziwym. To właśnie uznanie Jego pierwszeństwa i postawa posłuszeństwa stanowią naszą chwałę i wywyższenie, bo Bóg jest Skałą i naszą tarczą. On sam umacnia nas i chroni, byśmy nie zginęli w zamęcie świata.

2. W ramach oktawy Wszystkich świętych, odprawiane są każdego dnia Msze św. za zmarłych z naszych rodzin wymienianych w wypominkach. Modlitwy za zmarłych wypominanych i za dusze w czyśćcu cierpiące – w poniedziałek i środę po Mszy św., we wtorek i czwartek przed Mszą świętą. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę za zmarłych we Wszystkich Świętych o 14: 00 i procesją i modlitwami po cmentarzu oraz w Dzień Zaduszny.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy setną rocznicę Niepodległości. Po każdej Mszy adoracja dziękczynna. O godz. 11: 00 Msza za Ojczyznę. Nie zapomnijmy o wywieszeniu na naszych domach flag narodowych.

4. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Akacjowej od nr 36 – do końca

W sobotę proszę mieszkańców ul.

5. Składka dzisiejsza na budownictwo sakralne. W przyszłą niedziele składka gospodarcza do kopert i na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Źródło ; Gość Niedzielny: a w nim: Jakie będą owoce synodu o młodzieży?; Dlaczego nie należy bać się śmierci; „ lenistwo” – jako wynalazek człowieka; o polskich karmelitankach pracujących na Islandii. Jest również dla dzieci Mały Gość z historią harcerstwa w formie komiksu.

7. Życząc wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia przypominamy: Czas jesienny, i szybciej zapadający zmrok niech wymusza na nas używania jasnych okryć, a przede wszystkim elementów odblaskowych, abyśmy byli bardziej widoczni.