OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.10.2018 - 04.11.2018

1. 30 NIEDZIELA ZWYKŁA Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

Obecność Boża wypełnia całą ziemię. Jego ślady odnajdujemy w stworzeniu, a człowiek nosi Jego obraz w sobie. W sposób szczególny jednak Bóg wiąże swoją obecność ze świątynią, która jest jego domem na ziemi. Jego obecność w Eucharystii sprawia, że w każdym kościele staje się tak łatwo dostępny. Prośmy Go dziś, abyśmy tutaj zawsze oddawali Mu chwałę i służyli z czystym sercem, troszcząc się o jego wygląd materialny i a przede wszystkim o nasz duchowy czyli nas żyjących w parafii.

2. Dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć duchowo wizytację kanoniczną ks. Biskupa Damiana Muskusa. Dziękuję za dar ołtarza od bierzmowanych – 800 zł. Składka gospodarcza z 9 X – wyniosła 5470 zł. Serdecznie dziękuję.

3. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa jak w niedzielę po południu Msza św. z nieszporami o 14:00 za wszystkich wiernych zmarłych, zwłaszcza w tym roku , a po mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych po cmentarzu. Nie ma Mszy o godz. 16:30. W Dzień Zaduszny Msze św. o 8: 30 i 17: 30 z procesją po kościele, a w D P S o 15: 00.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17: 00. W pierwszy piątek o 17: 00. W pierwszą sobotę od 9: 00 udamy się do chorych z komunią św. O 17: 00 różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące i zmianka tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzą Róże.

5. Dziękuję za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Akacjowej od nr 1 – 35.

W sobotę proszę mieszkańców ul. Akacjowej od nr 36 – do końca.

6. Zapraszam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Źródło - a w nim: wspomnienia o św. Janie Pawle; Nasza Arka: O duszach w czyśćcu cierpiących; Gość Niedzielny: a w nim: O odpustach jako sposobie pomocy zmarłym; Jak pomóc człowiekowi w żałobie; Dobre Nowiny: O uzdrowionym chłopcu Lucasie, co widział Boga Ojca; o Festiwalu Filmów Chrześcijańskich – jakie filmy i gdzie można je zobaczyć.

7. Przypominamy, że Parafia św. Barbary i Parafia Przemienienia Pańskiego w Libiążu zapraszają na V Orszak Świętych, dzisiaj. Rozpoczęcie o 14: 30 przy kościele św. Barbary na ul. ks. St. Pieli 11, następnie przemarsz do kościoła Przemienia Pańskiego i zakończenie Uroczystą Mszą Świętą, pod przewodnictwem ks. bp Damiana Muskusa. „Zapraszamy całe rodziny do udziału, zachęcamy do przebrania się za świętego lub błogosławionego. Na dzieci czekają drobne upominki” – informuje ks. Proboszcz z Libiąża.

8. Życząc wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia i zapraszam na ostatnie w październiku nabożeństwa różańcowe dzieci , młodzież i rodziców po Mszy św. o 17:30. W tych ostatnich dniach października modlitwę różańcową ofiarujmy za zmarłych z naszych rodzin i za dusze w czyśćcu cierpiące. Odwiedzając groby bliskich zachowajmy szczególną ostrożność na drodze a zwłaszcza w pobliży cmentarzy. Czas jesienny, i szybciej zapadający zmrok niech wymusza na nas używania jasnych okryć, a przede wszystkim elementów odblaskowych, abyśmy byli bardziej widoczni.